США зменшили свої вимоги до України щодо повернення коштів за надану допомогу – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За повідомленням ЗМІ, США пом’якшили свої вимоги щодо України у питанні повернення коштів за надану допомогу. Тепер у межах угоди про надра Вашингтон хоче повернути не 300, а 100 млрд доларів.
Як повідомили джерела, Штати зменшили свої вимоги після перемовин з українськими представниками наприкінці минулого тижня. Нова сума приблизно така ж, про яку раніше заявляла Україна, говорячи про суму допомоги від США для боротьби з російським агресором.
У межах угоди США хочуть отримати право першими отримувати прибутки, які надходитимуть у спеціальний інвестиційний фонд реконструкції, який контролюватиметься Вашингтоном.
Коментуючи статус перемовин щодо угоди, міністр фінансів США Скотт Бессент розповів, що Україна висунула зустрічні вимоги і перемовини тривають.
“Ми дуже, дуже близькі. Вона може бути навіть підписана цього тижня”, – сказав він.
Джерело агенства зазначило, що перемовини технічних груп 11 та 12 квітня були конструктивними. Але для США ця угода й надалі є можливістю компенсувати витрати на Україну шляхом прибутку від фонду, розмір якого досі не вказано в угоді.
Зазначається, що Білий дім неохоче дає обіцянки щодо інвестицій у фонд, хоча саме це питання є головним інтересом України. Зараз, за даними джерел, США хочуть, аби їхня допомога Україні у боротьбі з РФ розглядалась саме як внесок у майбутній фонд.
Джерело додало, що українським представникам важко відмовити американців від такого плану дій, який був основою кількох пропозицій США.
При цьому в агентстві наголосили, що Україна повинна бути напрочуд обережною щодо угоди зі США, зважаючи на прагнення стати членом ЄС, оскільки будь-який преференціальний режим для США може суперечити правилам єдиного ринку блоку.
Перемовини минулого тижня загалом були зосереджені на деталях угоди. У перемовинах брали участь представники профільних міністерств, але не високопосадовці.
Окрім цього над умовами угоди з боку України працюють юристи з фірми Hogan Lovells, які консультують Київ.
Одним з завдань України на наступних перемовинах, які відбудуться цього тижня в режимі онлайн, буде надання деталей про конкретні проєкти, які можуть бути ініційовані у межах угоди.
Проєкт угоди про розділ прибутків, який надали США, передбачає низку поступок з боку України. До прикладу США хочуть мати право розділити потенційні доходи від українських інвестицій у прибуткові активи, включаючи нафту, газ, рідкісноземельні корисні копалини та морські порти.
- 15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Рідкісну обкладинку платівки альбому “Nevermind” рок-гурту Nirvana, підписану всіма трьома учасниками колективу, виставили на аукціон.
16 квітня Сейм Латвії остаточно ухвалив рішення про вихід країни з Оттавської конвенції, що забороняє використання, зберігання та виробництво протипіхотних мін.
Віцепрем’єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про “суттєвий прогрес” у перемовинах зі США щодо угоди про корисні копалини.
Зірка “Носферату” та “Людини-павука”, американський актор Віллем Дефо заспівав українську народну пісню “Взяв би я бандуру” у фільмі “Очі: Легенда Карпат”.
На Львівщині у Перемишлянах виявили випадок сказу у собаки, через що в місті запровадили карантин.