США зменшили свої вимоги до України щодо повернення коштів за надану допомогу – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За повідомленням ЗМІ, США пом’якшили свої вимоги щодо України у питанні повернення коштів за надану допомогу. Тепер у межах угоди про надра Вашингтон хоче повернути не 300, а 100 млрд доларів.
Як повідомили джерела, Штати зменшили свої вимоги після перемовин з українськими представниками наприкінці минулого тижня. Нова сума приблизно така ж, про яку раніше заявляла Україна, говорячи про суму допомоги від США для боротьби з російським агресором.
У межах угоди США хочуть отримати право першими отримувати прибутки, які надходитимуть у спеціальний інвестиційний фонд реконструкції, який контролюватиметься Вашингтоном.
Коментуючи статус перемовин щодо угоди, міністр фінансів США Скотт Бессент розповів, що Україна висунула зустрічні вимоги і перемовини тривають.
“Ми дуже, дуже близькі. Вона може бути навіть підписана цього тижня”, – сказав він.
Джерело агенства зазначило, що перемовини технічних груп 11 та 12 квітня були конструктивними. Але для США ця угода й надалі є можливістю компенсувати витрати на Україну шляхом прибутку від фонду, розмір якого досі не вказано в угоді.
Зазначається, що Білий дім неохоче дає обіцянки щодо інвестицій у фонд, хоча саме це питання є головним інтересом України. Зараз, за даними джерел, США хочуть, аби їхня допомога Україні у боротьбі з РФ розглядалась саме як внесок у майбутній фонд.
Джерело додало, що українським представникам важко відмовити американців від такого плану дій, який був основою кількох пропозицій США.
При цьому в агентстві наголосили, що Україна повинна бути напрочуд обережною щодо угоди зі США, зважаючи на прагнення стати членом ЄС, оскільки будь-який преференціальний режим для США може суперечити правилам єдиного ринку блоку.
Перемовини минулого тижня загалом були зосереджені на деталях угоди. У перемовинах брали участь представники профільних міністерств, але не високопосадовці.
Окрім цього над умовами угоди з боку України працюють юристи з фірми Hogan Lovells, які консультують Київ.
Одним з завдань України на наступних перемовинах, які відбудуться цього тижня в режимі онлайн, буде надання деталей про конкретні проєкти, які можуть бути ініційовані у межах угоди.
Проєкт угоди про розділ прибутків, який надали США, передбачає низку поступок з боку України. До прикладу США хочуть мати право розділити потенційні доходи від українських інвестицій у прибуткові активи, включаючи нафту, газ, рідкісноземельні корисні копалини та морські порти.
- 15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.