США змінюють свою стратегію щодо України – Politico
Джерело: Politico з посиланням на посадовця з адміністрації президента США Джо Байдена та європейського посадовця, який працює у Вашингтоні
За даними ЗМІ Білий дім, після майже двох років повномасштабної російсько-української війни вирішив змінити стратегію щодо України. Якщо раніше США були зосереджені на тому, щоб вигнати РФ з України, то зараз обдумують над оборонною позицією Києва.
Оскільки зараз – як у США, так і у Європі – виникли затримки фінансової допомоги України, Захід розглядає нову стратегію щодо Києва. Мовиться про те, що США та Європа, замість того, аби допомогти вигнати РФ з території України, працюватимуть над тим, щоб Україна мала перевагу у ймовірних перемовинах щодо припинення війни. Такі переговори, ймовірно, означатимуть втрату Україною частини територій.
США публічно заперечують зміну свої позиції щодо російсько-української війни, та разом із самими українцями американські та європейські офіційні особи зараз обговорюють передислокацію ЗСУ з наступу на оборону.
Ці зусилля також включали зміцнення систем протиповітряної оборони та будівництво укріплень, загороджень із колючого дроту, протитанкових перешкод і ровів уздовж північного кордону України з Білоруссю. Крім того, адміністрація Байдена зосереджена на швидкому відродженні власної оборонної промисловості України для постачання вкрай необхідної зброї.
Посадовець адміністрації Байдена сказав, що більша частина цього стратегічного переходу до оборони спрямована на зміцнення позиції України в будь-яких майбутніх переговорах.
“Це була наша теорія у цій справі — єдиний спосіб, яким ця війна закінчиться, — це переговори. Ми хочемо, щоб Україна мала найсильнішу руку, коли це станеться”, — сказав він.
Водночас посадовець наголосив, що жодних переговорів поки не планується, а українські війська досі ведуть наступ на місцях і продовжують вбивати та ранити тисячі російських військових.
“Ми хочемо, щоб вони мали сильнішу позицію для утримання своєї території. Справа не в тому, що ми стримуємо їх від початку будь-якого нового наступу”, – додав він.
На думку аналітиків, перехід України до оборони був би правильним кроком, який би змусив Кремль йти на компроміс.
“Дуже ймовірно, що перехід до оборонної позиції дозволить українцям зберегти ресурси, в той час, як майбутній прогрес Росії буде виглядати малоймовірним”, — сказав Ентоні Пфафф, експерт з розвідки Військового коледжу армії США, який був співавтором дослідження, яке передбачало вторгнення Росії в Україну за кілька років до того, як це сталося.
Європейський дипломат, який працює у Вашингтоні, заявив, що Європейський Союз також роздумує над тим, аби прискорити членство України в НАТО, щоб “поставити українців у найкращу ситуацію для переговорів” з РФ.
- Ситуація навколо допомоги Україні з боку США і Європи, яка зайшла в “глухий кут”, змушує європейських посадовців прораховувати наслідки можливої перемоги Росії.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.