Стан здоров’я кримського політв’язня Богдана Зізи після голодування досі невідомий: РФ не надає жодної інформації
Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Росія не надає жодної інформації про стан здоров’я кримського політв’язня Богдана Зізи, який голодував 17 днів поспіль.
Родичі кримського художника Богдана Зізи, безпідставно засудженого до 15 років ув’язнення, занепокоєні станом його здоров’я після 17-денного голодування, яке він припинив 27 червня.
Зв’язку з ним у родини немає. Тому невідомо, де саме утримують хлопця, в яких умовах та чи надають йому необхідну медичну допомогу. Рідні знають лише, що його етапували до Новочеркаська, що під Ростовом.
Раніше було відомо, що після завершення голодування в Богдана почалися проблеми зі шлунком. Він схуд на 10 кілограмів. Однак належного лікування політв’язень не отримував.
“Укотре наголошую, антигуманне поводження з незаконно ув’язненими Росією громадянами України має системний характер! Ненадання їм медичної допомоги прирівнюється до катувань і тортур, відповідно до Женевської конвенції, та порушує невід’ємне право – на життя”, – зазначив омбудсмен Дмитро Лубінець.
Станом на сьогодні РФ утримує за надуманими звинуваченнями 180 політв’язнів, 117 з них – кримські татари.
- З Росії повернули тіла 12 українських полеглих воїнів. Вони вважалися військовополоненими.
- В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
- Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.