Станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації дітей – Офіс генпрокурора

Джерело: Офіс генерального прокурора України.

Генеральний прокурор Андрій Костін під час слухань Гельсінської комісії США “Порятунок українських дітей та жінок від російської агресії” повідомив, що станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.

Слухання розпочалися з відеосвідчень українки, чийого онука, талановитого підлітка, російські військові вбили у перші дні повномасштабної війни.

“Наразі задокументовано 498 вбивств дітей та понад 19 000 випадків примусової депортації”, – розповів генпрокурор України.

Він також зазначив, що жертвами сексуального насильства, пов’язаного із збройною агресією РФ, переважно стають жінки: 143 з 215 зафіксованих випадків. Йдеться про зґвалтування, каліцтво або тортури статевих органів, примусове оголення та погрози зґвалтуванням.

Зокрема, Андрій Костін наголосив, що це лише задокументовані випадки, реальні цифри можуть бути значно вищими.

“Ми впроваджуємо підхід, орієнтований на допомогу постраждалим від воєнних злочинів. Для цього ми створили Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків. Жінки та діти – в центрі уваги”, – поінформував Андрій Костін.

Також він подякував усім, хто підтримує зусилля України на цьому напрямі.

24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.

У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.

Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні €3,5 млрд допомоги, яка надійде у березні.