Стаття Залужного, ймовірно, мала на меті вплинути на дебати в США щодо України – Politico

Джерело: Politico

Нещодавня стаття Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для The Economist, у якій він заявив, що для завершення війни ЗСУ потребують ключових військових можливостей і технологій, розпалила “партійні пристрасті” у Конгресі США щодо надання допомоги Україні.

За інформацією Politico, приголомшливе зізнання генерала Валерія Залужного резонує у Капітолії, де республіканці стверджують, що його коментарі є приводом для перегляду американської підтримки України доти, доки це необхідно. І це може зробити підйом України в гору проти Росії та в залах Конгресу ще крутішим.

Зазначається, що сенат, ймовірно, схвалить збільшення допомоги Україні, що є частиною запиту президента США Джо Байдена на 106 мільярдів доларів, який включає підтримку Ізраїлю і Тайваню, а також більше ресурсів для посилення безпеки південного кордону з Мексикою.

Читайте також: “Затягування – вигідне ворогу”: Залужний перерахував завдання України у війні з Росією.

Однак спікеру Палати представників Майку Джонсону доводиться переконувати більш скептично налаштованих колег.

У середу, 1 листопада він заявив республіканцям у Сенаті, що виступає за надання Україні більшої кількості зброї, але стверджує, що може переконати законодавців схвалити ці постачання лише окремо від пакету допомоги Ізраїлю.

“Заяви Залужного, ймовірно, спрямовані на те, щоб вплинути на дебати в американському Конгресі. Генерал, як і президент України Володимир Зеленський, наголошує на необхідності більш досконалих винищувачів, безпілотників, ракет більшої дальності та артилерії, щоб прорвати російську оборону”, – зазначає Politico.

А також додає, що Україна дедалі більше прагне вийти за межі очікування “пожертвувань” і розпочати партнерство з американською та європейською оборонною промисловістю, щоб укласти угоди про спільне виробництво та отримати змогу створювати власну зброю. BAE Systems і німецька Rheinmetall AG вже підписали угоди, хоча виробництво ще не розпочалося.

Сенатор-республіканець Джей Венс, який відкрито закликав зупинити надання військової допомоги Україні, сказав, що заяви Залужного свідчать про глибокі розбіжності в українському керівництві.

“Військові цілі Зеленського не відповідають дійсності, і дехто з його найближчого оточення відштовхують його”, – сказав він журналістам у Капітолії.

На його думку, війна мала закінчитися тим, Росія контролюватиме частину української території, а врегулювання відбулося б шляхом переговорів.

Сенатор-республіканець Джош Хоулі, скептик щодо збільшення допомоги Києву, сказав, що відвертість Залужного пробила велику діру в політиці адміністрації США щодо України. За словами Хоулі, їхня позиція полягає в тому, що США повинні продовжувати фінансувати Україну в усіх аспектах, а не лише у військовому, щоб ситуація не зайшла в “глухий кут”.

Водночас, як зауважили у Politico, аргументи Венса і Хоулі все ще залишаються думкою меншості в Сенаті, де більшість сенаторів від обох партій заявляють, що хочуть продовжувати допомагати Україні вийти з “глухого кута”. Але опір підтримці України знаходить все більшу аудиторію, особливо коли увага США спрямовується на допомогу Ізраїлю у війні проти ХАМАСу.

Одначе, коментарі Залужного не послабили підтримку з боку найактивніших прихильників України в Конгресі.

Сенатор-демократ, член комітету з питань збройних сил Річард Блюменталь, який неодноразово зустрічався із Зеленським, заявив, що Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну, тому що це життєво важливо для національної безпеки США, навіть “якщо гігантського прориву не буде”.

  • Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
  • У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента  Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.