«Ставлення як до гусей і баранів» – співвласники Rozetka і «Нової пошти» заявили про погіршення ставлення влади до бізнесу
Джерело: interfax-Україна
Учасники iforum2023, що відбувся в Києві 10 серпня, повідомили про погіршення ставлення органів влади до бізнесу після позитивної динаміки на початку повномасштабної війни. Також зауважили про посилення тиску.
Це набагато краще, ніж було за часів (президента Віктора) Януковича, але набагато гірше, ніж до війни, — зазначив співзасновник Rozetka Владислав Чечоткін.
Зокрема податкова служба регулярно перевіряє діяльність компанії, навіть організованих нею Пунктів незламності.
У нас нічого не знаходять і штрафують на суму, за яку ми, на їхню думку, не будемо сперечатися. Тобто, це якісь мінімальні суми штрафів. Але вони заважають. Але вони перевіряють. Але вони часто зупиняють роботу тощо, — пояснив він. Додавши, що такі постійні перевірки вже стали рутиною.
Своєю чергою, співвласник найбільшої в країні компанії експрес-доставки “Нова пошта” Володимир Поперешнюк зауважив, що підприємці змогли вільно видихнути торік, та, однак зараз ситуація почала змінюватися.
Підприємці змогли вільно видихнути в березні (2022 року — ІФ-У), коли було скасовано мита, запроваджено податкові пільги, і зараз усе повертається назад, до довоєнного часу. Коли владі було страшно і вона розуміла, що все може “накритися”, вони дали свободу підприємцям, коли вже не так страшно – знову можна ставитися до підприємців як до гусей і баранів, яких можна стригти та щипати, — наголосив Поперешнюк.
Раніше бізнес-омбудсмен Роман Ващук у звіті зазначив, що “склад і пропорції скарг за другий квартал 2023 року надто нагадують статистику четвертого кварталу 2021 року”.
Певні сподівання пов’язані з зустріччю президента Володимира Зеленського з бізнесом, яка відбулася наприкінці червня цього року і на якій обговорювали тиск правоохоронців на бізнес. Тоді мовилося про необхідність концентрації економічних повноважень в одному правоохоронному органі. Водночас необхідність перезапуску Бюро економічної безпеки свідчить про глибші та ширші системні проблеми.
Довідка. У травні голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев порівняв оподаткування з “общипуванням гусака”: “Ніхто ж не буде сперечатися з тезою, що ми повинні збирати більше грошей для розвитку, соціальних стандартів, зараз для війни, але робити це, не нашкодивши розвитку бізнесу. Що таке правильне оподаткування? Це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”, заявив він в інтерв’ю “Бабелю”. Окрім цього, Гетманцев заявив, що корову потрібно доїти так, “щоб вона завтра давала ще більше молока”.
- Фахівці БЕБ зауважили, що за десять років державний бюджет втратив щонайменше 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж, діяльність яких досі не врегульовано в Україні.
- У БЕБ підбили підсумки роботи відносно протидії тіньовим схемам та негативним явищам в економіці країни за шість місяців з початку 2023 року.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, що належать 25 російським олігархам.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.