Стефанчук назвав «ворогами України» всіх, хто ставить під сумнів легітимність Зеленського

Джерело: LB.ua

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що ті, хто сумніваються в легітимності Президента Володимира Зеленського, є ворогами України.

“Будь-які особи, які сьогодні, в період воєнного стану, ставлять питання легітимності Президента України, це вороги України”, – сказав він.

За словами Стефанчука, такі особи розповсюджують неправдиву інформацію.

“Я дуже не хочу, щоб політичні гниди розхитували питання легітимності влади в України”, – наголосив він.

Спікер ВРУ додав, що 108 стаття Конституції чітко регламентує момент завершення здійснення повноважень президента – це вступ на посаду новообраного президента.

При цьому закон про правовий режим воєнного стану містить норму, що всі органи державної влади продовжують діяти до того моменту, поки не буде знято спеціальний режим воєнного стану.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.