Столтенберг закликав союзників забезпечити безперервність військової підтримки України

Джерело: Reuters

6 червня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники повинні забезпечити безперервність допомоги Україні, щоб прогалини у військовій підтримці більше не повторювалися.

Виступаючи під час візиту до Фінляндії, Столтенберг зазначив, що Україна потребує “передбачуваності та підзвітності” з боку союзників по НАТО щодо військової підтримки.

Протягом минулих місяців ми бачили деякі прогалини, деякі затримки в наданні військової підтримки Україні, — наголосив він під час пресконференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом. — Ми повинні переконатися, що це більше не повториться.

Раніше у Handelsblatt повідомили, оскільки нині зростають сумніви стосовно спроможності України вистояти у війні на виснаження, збільшенням військової допомоги Альянс має надіслати чіткий сигнал Путіну.

Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Раніше Столтенберг заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
  • 31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.
  • США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
  • 29 квітня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Україну. Це вже третій візит глави Альянсу за час повномасштабної війни.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.