Столтенберг: Україні ще не пізно здобути перемогу – і підтримка вже у дорозі

Джерело: Єнс Столтенберг/X

29 квітня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приїхав до України. Це вже третій візит глави Альянсу за час повномасштабної війни.

Столтенберг наголосив, що важливо ще раз відвідати Київ та зустрітися з президентом Володимиром Зеленським.

Ситуація складна, але Україні ще не пізно здобути перемогу – і підтримка вже на підході. НАТО також активізує свою діяльність у довгостроковій перспективі, ставлячи Україну на незворотний шлях до Альянсу, – зазначив глава НАТО.

Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Раніше Єнс Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

  • Генсек заявив, що вже цього року сукупні вкладення в оборону країн НАТО в Європі становитимуть $470 млрд і вперше досягнуть 2% ВВП.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • Завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.
  • Президент України Володимир Зеленський під час термінового засідання Ради Україна – НАТО звернувся до союзників та закликав якнайшвидше надати військову допомогу Україні.

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Влада міста поінформувала містян про роботу ППО, закликавши перебувати в укриттях.

Українська та польська сторони отримали завдання невідкладно почати роботу над текстом двосторонньої безпекової угоди.

Напад Росії на Харківщині був телеграфований Москвою, передбачений західною розвідкою та усвідомлений Україною. Одначе, українські сили вимушені відступати, займаючи стратегічно вигідніші позиції на напрямку.

Боронячи Україну загинув партієць “Євросолідарності”, який з початку повномасштабного вторгнення Росії вступив до лав Національної гвардії, Василь Грабовенський.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що станом на вечір 16 травня у Вовчанську продовжуються бойові дії в міській забудові. Водночас активне просування ворога на Харківщині зупинено.