Стратегія морської безпеки України: у ВМС озвучили деталі
Джерело: Олексій Неїжпапа/Facebook
18 липня командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Стратегія морської безпеки в майбутньому дозволить перетворити країну на потужну морську та річкову державу.
Неїжпапа назвав затвердження Стратегії дуже важливим кроком на шляху розбудови країни як морської держави, а не просто держави біля моря.
Він нагадав, що подібні Стратегії або їх аналоги успішно реалізовуються багатьма провідними країнами.
В Україні над розробкою власної Стратегії морської безпеки спільно працювали представники багатьох міністерств та державних установ, наукових закладів, профільних громадських організацій, група провідних українських експертів цього напрямку. Вагомий внесок у розробку зазначеного документу, зокрема щодо питань зміцнення безпеки у Азово-Чорноморському регіоні, зробили й представники національних ВМС.
Початковий варіант Стратегії морської безпеки завадило затвердити широкомасштабне вторгнення РФ в Україну. Водночас бойовий досвід дозволив внести в цей документ необхідні зміни у документ.
Командувач ВМС пояснив, що Стратегія визначає Україну, як морську державу, котра здійснює протидію неспровокованій широкомасштабній збройній агресії, безпідставно розв’язаній РФ, зокрема з морських напрямків у Чорному і Азовському морях.
Документ проголошує, що відновлення контролю України над тимчасово окупованими територіями, морським узбережжям, власними морськими просторами, а також гарантування безпеки морських шляхів є “життєво важливим для існування, забезпечення воєнно-політичної та економічної стабільності і розвитку Української держави”.
Переконаний, що реалізація Стратегії морської безпеки України дозволить нам у майбутньому перетворити Україну на потужну морську і річкову державу, розбудувати її військово-морський потенціал, достатній для стримування потенційних агресорів з морських та річкових напрямків, відновити й успішно розвивати морський та річковий потенціал України, – додав командувач ВМС.
Зауважимо, 17 липня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо нової Стратегії морської безпеки України.
Додамо, що 6 липня Зеленський анонсував розробку нової стратегії України на морі.
2 липня президент обговорив з майбутнім генсеком НАТО Марком Рютте взаємодію України з Північноатлантичним альянсом.
Раніше командувач ВМС України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що через атаки Києва, Чорноморський флот Росії переніс майже всі свої боєздатні кораблі з окупованого Криму до інших місць. Це зробило головний військово-морський центр РФ неефективним.
Зокрема українські ракети та морські безпілотники завдали серйозної шкоди базі в Севастополі. Ця база є логістичним центром, виконує важливі функції для Росії, включаючи ремонт, технічне обслуговування, навчання та зберігання боєприпасів.
Також Україна знищила або пошкодила 27 російських військових кораблів, зокрема п’ять через підрив на морських мінах. Чорноморський флот нині здебільшого використовується для логістики, контролю над прибережною територією та запуску ракет “Калібр” по Україні.
- Колишній директор ЦРУ та екскомандувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані генерал Девід Петреус став співавтором книжки “Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України”. У ній, зокрема. розповідається, чому контрнаступ ЗСУ 2023 року не приніс очікуваних результатів.
- За оцінками Інституту вивчення війни, Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари.
- 23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.
За даними аналітичної платформи DeepState, російські війська активно зміцнюють плацдарм на західному березі річки Оскіл в районі Масютівки. Після зачистки Новомлинська ворог закріпився південніше, використовуючи Масютівку як ключовий пункт для перекидання підкріплень.
71-річний засновник модного бренду Mango, Ісак Андик, загинув у суботу під час походу в горах у районі Коллбатó (Барселона). Як повідомляють поліція та джерела з бізнес-середовища, підприємець впав у прірву з висоти понад 100 метрів біля печер Сальнітре, розташованих у масиві Монсеррат. Інцидент стався у важкодоступному місці під час прогулянки з його сином Джонатаном Андиком, який і викликав екстрені служби.
На церемонії The Game Awards компанія FromSoftware представила трейлер до своєї нової гри — Elden Ring Nightreign, яка стане спін-оффом відомої франшизи Elden Ring. Попри відсутність точної дати релізу, очікується, що гра вийде у 2025 році. Тим часом фанати зможуть спробувати її раніше — мережеве тестування стартує у лютому 2025 року, а реєстрація для участі відкриється 10 січня на сайті Bandai Namco.
Росія почала застосовувати північнокорейських солдатів у штурмових операціях на Курщині. Вони діють у складі зведених підрозділів морської піхоти та повітряно-десантних військ РФ.
У Бразилії завдяки сучасним криміналістичним технологіям розкрили масштабну схему незаконного видобутку золота в Амазонії. Як стало відомо, пастор, агент з нерухомості та підприємець у галузі видобутку корисних копалин Харлі Сандовал у липні 2023 року був затриманий за незаконний експорт 294 кг золота до США, Дубая та Італії.