Страждає від психічних хвороб: у Нідерландах 29-річна жінка отримала дозвіл на евтаназію

Джерело: The Guardian

29-річна громадянка Нідерландів Зорая тер Бік, яка має хронічну депресію, аутизм, тривожність та невизначений розлад особистості, отримала дозвіл на евтаназію.

Як розповіли у виданні, схвалення на такий крок вона отримала минулого тижня, а сам процес тривав понад три роки.

Випадок Зораї є доволі суперечливим, оскільки евтаназія для людей з психічними захворюваннями в Нідерландах є незвичайним явищем. Однак спостерігається стрімке зростання кількості таких випадків. Наприклад, у 2010 році таких справ було лише дві, а у 2023 їхня кількість була у 69 разів більшою – 138 випадків.

Сама жінка зазначила, що її історія вкотре підіймає питання, чи повинна допомога у завчасному припиненні життя бути законною.

“Люди думають, що коли ти психічно хвора, то не можеш тверезо мислити, і це образливо. Я розумію побоювання деяких людей з обмеженими можливостями щодо евтаназії, а також занепокоєння з приводу того, що на людей чинять тиск, щоб вони померли”, – поділилася Зорайя тер Бік.

Зазначається, що Нідерланди входять до списку країн, в яких евтаназію легалізовано. Згідно із законодавством, нею мають право скористатися ті, хто “відчуває нестерпні страждання і не має надії на покращення”.

Проблеми із ментальним здоров’ям у жінки розпочалися ще у ранньому дитинстві. Вона скаржиться на аутизм, депресію, тривогу та невизначений розлад особистості.

Коли жінка зустріла свого партнера, то сподівалася, що поряд з ним зможе зцілитися. Проте навіть у цих умовах вона продовжувала завдавати собі шкоди та думати про самогубство.

Вона розпочала інтенсивне лікування.

“Під час терапії я дізналася багато нового про себе та механізми подолання, але це не вирішило моїх основних проблем. На початку лікування ви відчуваєте надію. Я думала, що мені стане краще. Але чим довше триває лікування, тим більше втрачаєш надію”, – зізналася Зорая.

Від початку лікування жінка так і не відчула покращення. Вона прагнула покінчити життя самогубством, але при цьому не хотіла завдавати болю своїм близьким.

“Я завершила електросудомну терапію у серпні 2020 року, і, прийнявши те, що лікування більше не потрібне, у грудні того ж року подала заяву на евтаназію. Це довгий і складний процес. Це не те, що ви просите про це у понеділок, а до п’ятниці ви вже мертві”, – уточнила Зорая.

За її словами, процес отримання дозволу був довгим та складним. Жінка зобов’язана була пройти обстеження. Лікарі постійно уточнювали, чи впевнена вона щодо свого рішення.

“За ці три з половиною роки я жодного разу не вагалася щодо свого рішення. Я відчувала провину – у мене є партнер, сім’я, друзі, і я не байдужа до їхнього болю. І мені стало страшно. Але я твердо налаштована пройти через це”, – зазначила пацієнтка.

  • Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Дріс ван Агт разом зі своєю дружиною Ежені Крекельберг пішли з життя за допомогою евтаназії. Обом було по 93 роки.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.