Стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду у Нідерландах

Джерело: кореспондент Укрінформ у Гаазі

Фільм “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова отримав нагороду на премії Septimius Awards у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.

Церемонія нагородження відбулася 20 серпня в Амстердамі.

Нагороду отримала українська журналістка та продюсерка Василіса Степаненко, котра спільно з режисером працювала в оточеному росіянами Маріуполі у 2022 році.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. Це була перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.

Довідка. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

 У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Республіканці однопартійці звинувачують одне одного в тому, що їхній кандидат у президенти США часто потрапляв у пастки під час дебатів з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс.

Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.

11 вересня в Єкатеринбурзі, Росія, біля контрольно-пропускного пункту військової частини, де дислокуються військовослужбовці Росгвардії, пролунав вибух. У Головному управлінні розвідки назвали це “актом відплати”.