Стубб закликав Британію або Францію очолити діалог із РФ
Джерело: Reuters
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
За словами Стубба, європейські країни, котрі приєдналися до “коаліції охочих” на підтримку України, минулого тижня домовилися, що на певному етапі один з її лідерів має вступити в контакт із російською стороною.
Особисто я вважаю, що цим мають займатися представники нашої “коаліції охочих”, тобто Франція або Велика Британія, – зазначив президент Фінляндії. У цьому форматі Париж представляє президент Емманюель Макрон, тоді як Лондон – прем’єр-міністр Кір Стармер.
Стубб наголосив, що будь-які переговори європейських лідерів із Росією мають бути ретельно скоординовані. Водночас агентство нагадує, що Фінляндія має спільний кордон із РФ протяжністю 1300 км та активно підтримує Україну. У 2023 році країна приєдналася до НАТО.
27 березня в Парижі відбувся саміт “коаліції охочих”, де європейські лідери підтвердили рішучість надавати Україні всебічну підтримку до досягнення нею справедливого миру.
За результатами зустрічі, у котрій брали участь представники 31 країни, а також ЄС і НАТО, оголосили про посилення військової, фінансової та енергетичної допомоги Києву, а також сприяння у відновленні країни.
Зокрема, європейські країни зобов’язалися виділити Україні додаткові 17 мільярдів євро військової допомоги, надати 2 мільйони одиниць артилерійських боєприпасів та покращити координацію між членами ЄС для ефективнішого задоволення потреб Києва. Окремо лідери домовилися зміцнювати співпрацю з українським оборонним сектором і розвивати місію ЄС з військового вишколу українських військових.
Окрім того, Париж і Лондон розглядають можливість розміщення європейських сил у тилових районах України для захисту критичної інфраструктури, навчання українських військових та логістичної підтримки. Зауважується, що союзники готуються “найближчими тижнями” направити військову делегацію до України для оцінки необхідної чисельності сил і потенційних зон розгортання.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
- Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.
- Розміщення миротворчих військ в Україні, котре запропонували Велика Британія та Франція в межах угоди про припинення вогню з Росією, – це питання, яке має вирішити Київ, а не Москва, заявив президент Франції Емманюель Макрон.
- Французький президент Еммануель Макрон повідомив, що низка європейських та неєвропейських країн висловила бажання приєднатися до коаліції для розгортання військ в Україні.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.