Стубб закликав Британію або Францію очолити діалог із РФ
Джерело: Reuters
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
За словами Стубба, європейські країни, котрі приєдналися до “коаліції охочих” на підтримку України, минулого тижня домовилися, що на певному етапі один з її лідерів має вступити в контакт із російською стороною.
Особисто я вважаю, що цим мають займатися представники нашої “коаліції охочих”, тобто Франція або Велика Британія, – зазначив президент Фінляндії. У цьому форматі Париж представляє президент Емманюель Макрон, тоді як Лондон – прем’єр-міністр Кір Стармер.
Стубб наголосив, що будь-які переговори європейських лідерів із Росією мають бути ретельно скоординовані. Водночас агентство нагадує, що Фінляндія має спільний кордон із РФ протяжністю 1300 км та активно підтримує Україну. У 2023 році країна приєдналася до НАТО.
27 березня в Парижі відбувся саміт “коаліції охочих”, де європейські лідери підтвердили рішучість надавати Україні всебічну підтримку до досягнення нею справедливого миру.
За результатами зустрічі, у котрій брали участь представники 31 країни, а також ЄС і НАТО, оголосили про посилення військової, фінансової та енергетичної допомоги Києву, а також сприяння у відновленні країни.
Зокрема, європейські країни зобов’язалися виділити Україні додаткові 17 мільярдів євро військової допомоги, надати 2 мільйони одиниць артилерійських боєприпасів та покращити координацію між членами ЄС для ефективнішого задоволення потреб Києва. Окремо лідери домовилися зміцнювати співпрацю з українським оборонним сектором і розвивати місію ЄС з військового вишколу українських військових.
Окрім того, Париж і Лондон розглядають можливість розміщення європейських сил у тилових районах України для захисту критичної інфраструктури, навчання українських військових та логістичної підтримки. Зауважується, що союзники готуються “найближчими тижнями” направити військову делегацію до України для оцінки необхідної чисельності сил і потенційних зон розгортання.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
- Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.
- Розміщення миротворчих військ в Україні, котре запропонували Велика Британія та Франція в межах угоди про припинення вогню з Росією, – це питання, яке має вирішити Київ, а не Москва, заявив президент Франції Емманюель Макрон.
- Французький президент Еммануель Макрон повідомив, що низка європейських та неєвропейських країн висловила бажання приєднатися до коаліції для розгортання військ в Україні.
У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.
Увечері 1 липня російські війська вдарили з артилерії по одному з медичних закладів у Херсоні.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війні загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.