Суд США відмовився розсекретити свідчення великого журі у справі Епштейна
Джерело: CNN
Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.
У рішенні суддя вказала, що Мін’юст просив розсекретити докази не в межах судового провадження – як це зазвичай вимагається – а через “значний суспільний інтерес”, тому, за її словами, її руки “зв’язані”.
Президент США раніше закликав генпрокурорку Пем Бонді подати відповідні клопотання до суду, оскільки тиск з боку суспільства та законодавців обох партій, включно з прихильниками Дональда Трампа, посилюється.
Свідчення великого журі, котрі Мін’юст просить розсекретити, є лише незначною частиною тисяч документів у справі Епштейна. Більшість матеріалів вже перебуває у розпорядженні відомства, і не всі з них були представлені присяжним.
Оскільки документи великого журі досі залишаються під грифом “секретно”, суддя Розенберг постановила відкрити нове провадження як “питання суспільного інтересу”, додавши до нього як запит Мін’юсту, так і своє рішення про відмову.
Уряд також домагався розголошення свідчень великого журі присяжних у справі Гіслейн Максвелл, світської левиці, яку в суді 2021 року засудили за сприяння Епштейну в здійсненні його схеми торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації та засуджено до 20 років позбавлення волі. Вона оскаржила свій вирок.
За даними CNN, джерело, наближене до Максвелл, повідомило, що вона виступатиме проти розсекречення стенограм великого журі.
Раніше мільярдер Ілон Маск у соцмережі Х написав, що ім’я Трампа є у “списку Епштейна”. Пізніше Маск видалив своє звинувачення, заявивши, що “зайшов занадто далеко”.
Згодом Трамп опублікував у соцмережі Truth Social заяву колишнього адвоката Епштейна Девіда Шоена, в якій говориться, що Трамп не причетний до жодного правопорушення.
Утім питання про те, чи є ім’я Трампа в урядових файлах Епштейна, не зникають, оскільки вони були знайомі, відвідували одні й ті ж вечірки в 1990-х роках.
У 2017 році в інтерв’ю письменнику Майклу Вольфу Епштейн навіть стверджував, що в якийсь момент він був “найближчим другом Дональда Трампа”. Проте у 2019 році Трамп заявив, що “не розмовляв з ним 15 років”. Він також сказав, що заборонив Епштейну відвідувати свої гольф-курорти на початку 2000-х років.
Довідка: Джеффрі Епштейн — американський фінансист, засуджений за секс із неповнолітніми й організацію проституції. Вперше його арештували в 2008 році, але відпустили, бо він уклав угоду з прокуратурою. У 2019 році йому висунули нові звинувачення у торгівлі людьми. 7 липня 2019-го його затримали, а вже 10 серпня він вчинив самогубство в тюрмі.
- Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.
- Міністерство юстиції та ФБР дійшли висновку, що у них немає доказів того, що засуджений мільярдер Джеффрі Епштейн шантажував впливових осіб, вів “список клієнтів” або був кимось убитий.
- Білий дім викреслив журналіста Wall Street Journal із пулу преси для висвітлення поїздки президента США Дональда Трампа до Шотландії.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.
Всесвітня організація охорони здоров’я висловила занепокоєння через небезпечний вірус Чикунгунья, який поширюють комарі.
Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила знищити партію контрацептивів на суму $9,7 млн, які були призначені для допомоги жінкам з бідних країн.
24 липня правоохоронці повідомили про підозру Назарію Гусакову у справі про шахрайство на благодійних зборах для лікування рідкісного захворювання СМА (спінальна м’язова атрофія).