Суд США зупинив депортацію групи венесуельців у Техасі, яких хочуть вислати з країни
Джерело: CNN
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Адвокати мігрантів напередодні подали екстрену апеляцію у Верховний суд стверджуючи, що їхнім клієнтам загрожує безпосередня депортація зі США, і що їм не надали достатнього оповіщення, щоб оскаржити це рішення.
Вранці 19 квітня суд підтримав адвокатів, постановивши зупинити депортацію венесуельців. Мотивацію свого рішення суд не пояснив, але постановив, що адміністрація Трампа повинна відповісти на екстрену апеляцію, як тільки федеральний апеляційний суд у Луїзіані ухвалить заходи щодо цієї справи.
“Уряду вказано не висилати жодного представника запропонованої категорії затриманих зі США до подальшого розпорядження суду”.
Раніше федеральний суддя у Вашингтоні Джеймс Боасберг заявив адвокатам мігрантів, що він немає повноважень зупинити депортацію, хоча його непокоять дії чинної влади США.
Перед цим він дізнався у представника адміністрації Трампа, коли вони планують депортувати венесуельців: увечері 18 квітня чи вранці 19 квітня. У відповідь представник міністерства внутрішньої безпеки повідомив, що у них є право вислати мігрантів вранці 19 квітня.
Адвокати венесуельців також звернулись до Апеляційного суду п’ятого округу США, де розглядають апеляції з Техасу.
Адвокати мігрантів раніше звертались до Боасберга за екстреною допомогою у першочерговій справі, коли оскаржували застосування Трампом закону про іноземних ворогів. Справа раніше дійшла до Верховного суду, де заявили, що мігранти можуть оскаржувати депортації лише у судах округів, де розташована будівля, у якій їх утримують під вартою.
Тоді ж у суді наголосили, що адміністрація Трампа повинна надати мігрантам відповідне оповіщення, щоб вони могли оскаржити депортацію відповідно до закону про ворожих іноземців, ухваленого ще у XVIII столітті.
Цей закон дозволяє президенту затримувати, депортувати або накладати обмеження на осіб, які мають первинну вірність іноземній державі і можуть становити загрозу національній безпеці у воєнний час.
- Федеральний суддя заявив, що вбачає ймовірні підстави для того, щоб притягнути адміністрацію президента Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за неповагу до суду через невиконання його розпорядження зупинити депортаційні рейси до Сальвадору.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.