Суд виніс вирок чоловіку, який виготовляв зброю для оборони села на початку вторгнення РФ

Джерело: Суспільне
У Тростянецькому районному суді оголосили вирок Віталію Куколю, якого обвинувачували у виготовленні зброї та вибухівки.
Суд визнав його частково винним та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі та звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік.
Раніше Віталій Куколь у коментарі для “Суспільного” розповідав, як разом з односельцями на початку повномасштабного вторгнення готувався до оборони села Кам’янка від російських військ. Він власноруч виготовив вибухівку та замінував дорогу між тоді окупованим Тростянцем і Кам’янкою, допомагав евакуйовувати людей з окупованої території та співпрацював із 93-ю окремою механізованою бригадою “Холодний Яр”.
У 2024 році розпочався судовий процес проти Віталія Куколя — його обвинувачували у виготовленні зброї.
15 травня відбулись судові дебати: “Не дала мені держава зброї, а як я мав захищати свою родину, громаду? Пальцем знищувати ворога, так? Бабах – ти мертвий, так? Саме для цього я робив зброю – щоб захищати Україну. Що мали б робити поліцейські і ті, що повтікали. Тому, шановний суд, я прошу винести справедливе рішення і виправдати мене”, – казав Віталій Куколь.
У Сумській обласній прокуратурі вказали, що чоловік отримав вирок за те, що відмовився здавати зброю після деокупації Сумщини.
Як пояснюють у прокуратурі, поліції стало відомо про те, що чоловік, який до цього був шість разів засуджений, зокрема за незаконне зберігання боєприпасів та наркотиків, за місцем свого проживання виробляє зброю. Водночас добровільно здавати він її не бажає, “прикриваючись необхідністю захисту від ворога”.
В чоловіка провели обшук та вилучили рушницю, два пістолети та 1 кг 250 г пороху. Правоохоронці наголосили, що саме за незаконне зберігання цього арсеналу судять обвинуваченого.
“Якщо людина сьогодні бажає захищати свою державу, то вона йде на війну. Усе інше — це поза межами закону. Дійсно, у перші дні війни в багатьох цивільних людей на руках була зброя, однак після деокупації Сумщини поліція неодноразово зверталася до людей, щоб вони здавали зброю, зберігати яку вони не мають права. Люди, які добровільно приносили, не притягувалися до кримінальної відповідальності. Однак ті, хто зберігає вдома заборонені предмети, має відповідати за законом”, — додали у прокуратурі.
На момент публікації допис обласної прокуратури став недоступний.
- У червні 2024 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець оголосив, що бере під свій контроль справу жителя Сумської області Віталія Куколя, якого звинувачують у незаконному виготовленні зброї.
20 травня у ДБР поінформували про завершення розслідування у справі про держзраду колишнього заступника секретаря РНБО часів Віктора Януковича Володимира Сівковича. Експосадовець спільно з трьома російськими шпигунами він організував збір та передачу розвідданих російській стороні.
Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська намагаються з двох сторін підійти до Костянтинівки, що на Донеччині.
Манчестерський магістратський суд у Великій Британії ухвалив заарештувати американського співака Кріса Брауна у справі про напад у нічному клубі, що стався 2023 року.
Попри заяви глави РФ Володимира Путіна про “безпрецедентний” рівень партнерства з Китаєм та “безмежні” можливості для взаємодії двох країн, китайські інвестори різко скоротили інвестиції в Росію після повномасштабного вторгнення в Україну. Якщо у 2011–2018 роках у середньому Пекін щорічно інвестував у російські проекти $1,2 млрд на рік, то у 2022–2023 роках показник упав утричі — до $400 млн. Про це свідчить доповідь Інституту економік Банку Фінляндії, що розвиваються.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас повідомила про скасування економічних санкцій, запроваджених проти Сирії.