Суд виніс вирок чоловіку, який виготовляв зброю для оборони села на початку вторгнення РФ

Джерело: Суспільне
У Тростянецькому районному суді оголосили вирок Віталію Куколю, якого обвинувачували у виготовленні зброї та вибухівки.
Суд визнав його частково винним та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі та звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік.
Раніше Віталій Куколь у коментарі для “Суспільного” розповідав, як разом з односельцями на початку повномасштабного вторгнення готувався до оборони села Кам’янка від російських військ. Він власноруч виготовив вибухівку та замінував дорогу між тоді окупованим Тростянцем і Кам’янкою, допомагав евакуйовувати людей з окупованої території та співпрацював із 93-ю окремою механізованою бригадою “Холодний Яр”.
У 2024 році розпочався судовий процес проти Віталія Куколя — його обвинувачували у виготовленні зброї.
15 травня відбулись судові дебати: “Не дала мені держава зброї, а як я мав захищати свою родину, громаду? Пальцем знищувати ворога, так? Бабах – ти мертвий, так? Саме для цього я робив зброю – щоб захищати Україну. Що мали б робити поліцейські і ті, що повтікали. Тому, шановний суд, я прошу винести справедливе рішення і виправдати мене”, – казав Віталій Куколь.
У Сумській обласній прокуратурі вказали, що чоловік отримав вирок за те, що відмовився здавати зброю після деокупації Сумщини.
Як пояснюють у прокуратурі, поліції стало відомо про те, що чоловік, який до цього був шість разів засуджений, зокрема за незаконне зберігання боєприпасів та наркотиків, за місцем свого проживання виробляє зброю. Водночас добровільно здавати він її не бажає, “прикриваючись необхідністю захисту від ворога”.
В чоловіка провели обшук та вилучили рушницю, два пістолети та 1 кг 250 г пороху. Правоохоронці наголосили, що саме за незаконне зберігання цього арсеналу судять обвинуваченого.
“Якщо людина сьогодні бажає захищати свою державу, то вона йде на війну. Усе інше — це поза межами закону. Дійсно, у перші дні війни в багатьох цивільних людей на руках була зброя, однак після деокупації Сумщини поліція неодноразово зверталася до людей, щоб вони здавали зброю, зберігати яку вони не мають права. Люди, які добровільно приносили, не притягувалися до кримінальної відповідальності. Однак ті, хто зберігає вдома заборонені предмети, має відповідати за законом”, — додали у прокуратурі.
На момент публікації допис обласної прокуратури став недоступний.
- У червні 2024 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець оголосив, що бере під свій контроль справу жителя Сумської області Віталія Куколя, якого звинувачують у незаконному виготовленні зброї.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 17 липня переніс на 23 липня розгляд справи за позовом п’ятого президента Петра Порошенка до президента Володимира Зеленського стосовно запроваджених персональних санкцій. У центрі конфлікту – питання законності указу про санкції, відмова представників відповідача приймати відеодокази та звинувачення у фальсифікаціях й тиску.
Ресторан на півночі Китаю розкритикували організації із захисту тварин за включення до меню обіймів з левенятами.
Адміністрація Дональда Трампа наказала знищити партію екстреної гуманітарної допомоги для дітей з кризових регіонів.
На тлі того, що Верховна Рада проголосувала за склад уряду прем’єр-міністерки Юлії Свириденко, президент Володимир Зеленський анонсував зміни і в дипломатичному корпусі.
Верховний Суд підтвердив конфіскацію автомобіля Mercedes-Benz G400 D за 5,65 млн грн керівника міграційної служби Одещини. Посадовець оформив авто на матір, втім, доходи родини не дозволяли придбати його.