Суд виніс вирок працівнику залізниці, який «зливав» маршрути руху ешелонів ЗСУ

Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора
Суд виніс вирок працівнику залізниці, що передавав ворогу інформацію про рух ешелонів ЗСУ – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
42-річного помічника машиніста локомотивного депо регіональної філії “Південна залізниця” АТ “Українська залізниця” завербував 78-й розвідцентр ГРУ РФ.
Через свою професію чоловік міг збирати дані про вид і кількість техніки українських захисників на залізничній станції, а також її переміщення, не викликаючи підозр. Він шпигував за ешелонами Сил оборони у Харківській та Сумській областях.
Агент фіксував напрямки руху вантажних поїздів українських військ прямо із кабіни свого локомотива і потім повідомляв про це у чат-бот російської спецслужби. Так окупанти намагалися встановити логістичні шляхи постачання зброї та боєприпасів Сил оборони на передову.
Також під час відряджень зрадник обходив місцевість, де намагався виявити локації укріпрайонів та запасних командних пунктів.
Правоохоронці затримали агента влітку 2024 року на Сумщині, коли він готувався передати окупантам нові розвіддані.
Крім того, слідство встановило, що зрадник у коментарях в Телеграм-каналах заперечував збройну агресію РФ.
Суд визнав громадянина винним у державній зраді та запереченні збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 436-2 КК України) та призначив чоловікові 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. Під час судового розгляду він повністю визнав свою вину.
- Служба безпеки затримала агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), що допомагала російським окупантам прориватися до Покровська на Донеччині.
- За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент російського ГРУ, який допомагав російським військам прориватися до Покровська. Росіяни завербували зрадника через “Однокласники”, де він публікував антиукраїнські коментарі.
- Суд виніс вирок колишньому військовому, що, бувши у складі ЗСУ, коригував російські ракетні удари по своїх побратимах. Агент отримав 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.
Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.
Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.