Суд визнав, що УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Господарський суд Чернігівської області підтвердив позицію Міністерства культури щодо того, що УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря.

Сьогодні, 26 жовтня 2023 року, Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення у справі за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів Стародавній” та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим.

Відтак, суд погодився з позицією МКІП та НАІЗ “Чернігів Стародавній”, що договір про строкове спільне безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим.

Відповідно до цього, з 15 вересня 2021 року і досі Управління Чернігівської єпархії УПЦ незаконно і без будь-якої правої підстави користується державним майном.

Мовиться про приміщення пам’ятки архітектури національного значення – Єлецького монастиря, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року. 

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії зафіксовано щонайменше 20 загадкових смертей високопосадовців та осіб, пов’язаних із владними структурами. Частина з них офіційно кваліфікується як самогубства, частина – як раптові зупинки серця, падіння з висоти або нещасні випадки.