Суд ЄС постановив, що наркобарон Ескобар не може бути зареєстрований як торгова марка

Джерело: Reuters
Верховний суд ЄС постановив, що ім’я покійного колумбійського наркобарона Пабло Ескобара не буде зареєстроване як товарний знак у Євросоюзі.
За даними агентства, рішення ухвалили після того, як компанія Escobar Inc, заснована його братом, 2021 року подала заявку до Відомства інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію словесного знака Пабло Ескобара як торговельної марки ЄС для товарів і послуг.
EUIPO відхилило заявку, оскільки знак суперечив “визнаним принципам моралі”. Генеральний суд підтримав це рішення, пояснивши, що товарний знак буде асоціюватися “з незаконним обігом наркотиків і наркотероризмом, а також зі злочинами і стражданнями, що виникають у результаті цього”. Рішення може бути оскаржене.
Зазначається, що Пабло Ескобар був колумбійським наркобароном, який став одним із найвідоміших і найвпливовіших наркоторговців в історії. Він народився 1949 року в Колумбії і почав свою кар’єру у світі наркобізнесу напочатку 1970-х років. Ескобар швидко став лідером одного з найбільших наркокартелів у світі, Медельїнського картелю, який контролював значну частину світового ринку кокаїну в 1980-х роках.
Ескобар відповідальний за величезні постачання кокаїну до США та інших країн, а також за безліч насильницьких дій, включно з убивствами, щоб захистити свої інтереси.
Зрештою, після багаторічного полювання на нього, Ескобара було вбито 1993 року в результаті операції, проведеної урядовими силами.
Старший брат і спільник наркобарона Пабло Ескобара, Роберто Ескобар Гавірія вимагав від творців серіалу “Нарко” грошових виплат за використання імені Ескобарів. Чоловік, який колись відповідав за бухгалтерію бізнес-імперії свого брата, пригрозив компанії Netflix “закрити їхнє маленьке шоу”, якщо не отримає від них грошей. За словами брата наркобарона, він зареєстрував імена всіх лідерів Медельїнського картелю як торгові марки.
- Колишній наркобарон Лауреано Убінья з клану наркоконтрабандистів північно-західного узбережжя Іспанії через суд вимагає від Netflix 1,5 млн євро (2,5 млн доларів) за те, що у серіалі його зобразили “імпотентним і жорстоким торговцем кокаїном”.
Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.