Суд ЄС постановив, що наркобарон Ескобар не може бути зареєстрований як торгова марка

Джерело: Reuters

Верховний суд ЄС постановив, що ім’я покійного колумбійського наркобарона Пабло Ескобара не буде зареєстроване як товарний знак у Євросоюзі.

За даними агентства, рішення ухвалили після того, як компанія Escobar Inc, заснована його братом, 2021 року подала заявку до Відомства інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію словесного знака Пабло Ескобара як торговельної марки ЄС для товарів і послуг.

EUIPO відхилило заявку, оскільки знак суперечив “визнаним принципам моралі”. Генеральний суд підтримав це рішення, пояснивши, що товарний знак буде асоціюватися “з незаконним обігом наркотиків і наркотероризмом, а також зі злочинами і стражданнями, що виникають у результаті цього”. Рішення може бути оскаржене.

Зазначається, що Пабло Ескобар був колумбійським наркобароном, який став одним із найвідоміших і найвпливовіших наркоторговців в історії. Він народився 1949 року в Колумбії і почав свою кар’єру у світі наркобізнесу напочатку 1970-х років. Ескобар швидко став лідером одного з найбільших наркокартелів у світі, Медельїнського картелю, який контролював значну частину світового ринку кокаїну в 1980-х роках.

Ескобар відповідальний за величезні постачання кокаїну до США та інших країн, а також за безліч насильницьких дій, включно з убивствами, щоб захистити свої інтереси.

Зрештою, після багаторічного полювання на нього, Ескобара було вбито 1993 року в результаті операції, проведеної урядовими силами.

Старший брат і спільник наркобарона Пабло Ескобара, Роберто Ескобар Гавірія вимагав від творців серіалу “Нарко” грошових виплат за використання імені Ескобарів. Чоловік, який колись відповідав за бухгалтерію бізнес-імперії свого брата, пригрозив компанії Netflix “закрити їхнє маленьке шоу”, якщо не отримає від них грошей. За словами брата наркобарона, він зареєстрував імена всіх лідерів Медельїнського картелю як торгові марки.

  • Колишній наркобарон Лауреано Убінья з клану наркоконтрабандистів північно-західного узбережжя Іспанії через суд вимагає від Netflix 1,5 млн євро (2,5 млн доларів) за те, що у серіалі його зобразили “імпотентним і жорстоким торговцем кокаїном”.

Заступник міністра освіти і науки України, голова фракції “Слуга народу” у Київраді, Андрій Вітренко є головним кандидатом на заміну чинного очільника МОН Оксена Лісового.

8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.

Угорська нафтогазова компанія Mol, котра зазнає критики за збереження залежності від російської нафти, вважає доступ до українського нафтопроводу Одеса-Броди найперспективнішим шляхом для диверсифікації постачання. Про це заявив старший віцепрезидент Mol з управління ланцюжками постачання Сабольч Паль Сабо.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

8 липня глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що президент Володимир Зеленський має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.