Суд залишив підозрюваного у держзраді нардепа Шевченка під вартою

Джерело: Суспільне

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.

Сторона обвинувачення встановила, що під час досудового розслідування з моменту взяття Шевченка під варту, окремі відеозаписи, що були розміщені на YouTube й слугували доказами у держзраді — були знищені.

У разі обрання мʼякого або більш альтернативного запобіжного заходу, він може переховуватися за межами України, — зазначив прокурор Яків Слісаренко.

Своє. чергою, адвокат нардепа заявив, що немає доказів, що канал на YouTube, з якого видалили записи може належати його підзахисному. Захисник нардепа просив застосувати не повʼязаний з триманням під вартою запобіжний захід.

Також про взяття на поруки суд просили нардепи від депутатської групи “Відновлення України” (утворилась після заборони ОПЗЖ), Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч.

Тоді як Шевченко назвав справу “політичним замовленням”. Він наголосив, що відеозаписи за його участі виставляли інші люди, а він “просто висловлював власну думку”. Нардеп додав, що втікати з України “не вигідно”.

За даними СБУ, ДБР та Офісу генпрокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.

Слідство встановило, що Шевченко почав публічно поширювати недостовірну інформацію ще у 2021 році. Зокрема, він заявляв про відсутність загрози повномасштабного російського вторгнення з території Білорусі.

Також відомо про його контакти з представниками білоруського посольства після інциденту у вересні 2020 року, коли Шевченко зайшов на трибуну парламенту з прапором Білорусі.

Як свідчать матеріали слідства, депутат нібито систематично здійснював інформаційну діяльність на користь держави-агресора. Комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза підтвердила шкоду, якої завдала ця діяльність національній безпеці.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.