Суд залишив підозрюваного у держзраді нардепа Шевченка під вартою
Джерело: Суспільне
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
Сторона обвинувачення встановила, що під час досудового розслідування з моменту взяття Шевченка під варту, окремі відеозаписи, що були розміщені на YouTube й слугували доказами у держзраді — були знищені.
У разі обрання мʼякого або більш альтернативного запобіжного заходу, він може переховуватися за межами України, — зазначив прокурор Яків Слісаренко.
Своє. чергою, адвокат нардепа заявив, що немає доказів, що канал на YouTube, з якого видалили записи може належати його підзахисному. Захисник нардепа просив застосувати не повʼязаний з триманням під вартою запобіжний захід.
Також про взяття на поруки суд просили нардепи від депутатської групи “Відновлення України” (утворилась після заборони ОПЗЖ), Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч.
Тоді як Шевченко назвав справу “політичним замовленням”. Він наголосив, що відеозаписи за його участі виставляли інші люди, а він “просто висловлював власну думку”. Нардеп додав, що втікати з України “не вигідно”.
За даними СБУ, ДБР та Офісу генпрокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.
Слідство встановило, що Шевченко почав публічно поширювати недостовірну інформацію ще у 2021 році. Зокрема, він заявляв про відсутність загрози повномасштабного російського вторгнення з території Білорусі.
Також відомо про його контакти з представниками білоруського посольства після інциденту у вересні 2020 року, коли Шевченко зайшов на трибуну парламенту з прапором Білорусі.
Як свідчать матеріали слідства, депутат нібито систематично здійснював інформаційну діяльність на користь держави-агресора. Комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза підтвердила шкоду, якої завдала ця діяльність національній безпеці.
- Вищий антикорупційний суд України визнав народного депутата Андрія Одарченка винним у спробі підкупу посадової особи та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Відповідне рішення оголосив суддя Віктор Ногачевський 14 листопада.
- ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
- Працівники ДБР завершили розслідування щодо державної зради учасників злочинної організації, до складу якої входили народні депутати та експрокурор.
Бійці підрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Легіон Свобода Росії” успішно провели засідку на бойовиків Росгвардії з підрозділу “Ахмат” поблизу села Велика Білозерка в тимчасово окупованій Запорізькій області.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.