Суд зобов’язав встановити обставини зриву поїздки Порошенка на Парламентську асамблею НАТО

Джерело: пресслужба “ЄС”

Верховний суд задовольнив позовні вимоги Петра Порошенка і зобов’язав Львівський окружний адміністративний суд встановити обставини зриву поїздки п’ятого президента України на Парламентську асамблею НАТО у травні 2022 року.

Адвокат Порошенка Ігор Головань нагадав, що понад рік тому, у травні 2022, було зірвано участь п’ятого президента України Петра Порошенка у Парламентській асамблеї країн НАТО. Порошенко був у складі офіційної делегації українського парламенту, відповідне розпорядження про відрядження підписано головою ВР. Однак, п’ятого президента України не пропустили через кордон.

За словами адвоката, цей інцидент оскаржено. Але Львівський окружний адміністративний суд, а за ним і Восьмий апеляційний у задоволенні позовних вимог відмовили.

Судді зазначили, що оскільки Петро Порошенко через два дні після протиправної вимоги кордон таки перетнув, то немає про що й говорити. Той факт, що за тими самими документами на Парламентську асамблею країн НАТО Петра Порошенка не випустили, а за два дні, коли вже було пізно, все ж пропустили, судді аналізувати не наважилися.

“Як констатував згодом Верховний суд, судами першої та апеляційної інстанцій взагалі не встановлювалися фактичні обставини, пов’язані із відмовою Петру Порошенку, позивачу, у перетинанні державного кордону та не досліджувалися відповідні докази. Тому Верховний суд рішення Львівського окружного адміністративного суду та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду скасував і направив справу на новий розгляд до Львівського окружного адміністративного суду”, – розповів Ігор Головань.

Він також зазначив, що Львівський окружний адміністративний суд тепер змушений буде встановити фактичні обставини зриву поїздки Петра Порошенка до Вільнюса на ПА НАТО.

Нагадаємо, що у травні 2022 року було зірвано участь Петра Порошенка у Парламентській асамблеї НАТО – попри те, що документи із затвердженням складу офіційної делегації підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Прикордонники двічі відмовили Порошенку у перетині кордону для участі у ПА НАТО.

Як зауважили у партії “ЄС”, жодних підстав, які б обмежували право Порошенка виїжджати за межі України, не було. Тоді Петро Порошенко їхав у службове відрядження на підставі розпорядження голови Верховної Ради разом з іншими членами делегації. Всіх їх випустили, окрім Петра Порошенка.

Декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі, заявив 26 лютого прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.