Судан отримав другу партію українського борошна в межах ініціативи Grain from Ukraine
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
До Судану прибуло судно MV Future ID із 14,6 тис. тонн борошна, змеленого з української пшениці.
Це друга партія гуманітарного вантажу в межах ініціативи президента Зеленського Grain from Ukraine, відправленого до Судану Всесвітньою продовольчою організацією ООН (ВПП).
Першу партію гуманітарного вантажу було доставлена до порту Хартум (Судан) 22 лютого 2024 року. Судно MV “Ocean Dream” привезло 7 665 тонн борошна з української пшениці.
Донорами відправлення двох партій вантажу виступили Німеччина, яка надала 15 млн доларів США, а також Бельгія, Канада, Чеська Республіка, Угорщина, Ірландія, Нідерланди, Республіка Корея, Словенія та Іспанія, які в обсязі 23,8 млн доларів США профінансували відправлення другої партії борошна.
Борошно з української пшениці розподілене ВПП як частина продовольчих пакетів для 2 мільйонів людей у Судані, які постраждали від війни.
Довідково. Зараз у Судані майже 18 мільйонів осіб переживають гостру нестачу продовольства. З них близько 5 мільйонів, за оцінками ООН, перебувають у стані надзвичайного рівня голоду (IPC4).
Врожай основних зернових культур (сорго, проса та пшениці) – на 41% нижчий за середній показник протягом останніх 5 років.
Тому продовольча допомога в межах ініціативи Grain from Ukraine – надзвичайно важлива, щоб врятувати життя та запобігти ще гіршій ситуації.
- Катар вніс $20 млн у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine. 8 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані. Зокрема сторони обговорили організацію майбутнього Глобального саміту миру та реалізацію Української формули миру.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- У лютому українським коридором експортовано рекордний обсяг вантажів – 8 мільйонів тонн.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.