Судді Тандиру продовжено тримання під вартою у справі збитого на блокпості нацгвардійця
Джерело: “Суспільне“.
Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід колишньому судді Олексію Тандиру. Справа стосується збиття насмерть на блокпості в Києві 23-річного Вадима Бондаренка, військовослужбовця Національної гвардії.
“Ми вважаємо це порушенням. Зверталися скрізь, проте, на жаль, жодної відповіді не отримали”, – сказав адвокат Тандира Олег Юрченко.
За словами прокурора Михайла Доманського, треба більше часу, аби уникнути неточностей. Він додав, що після ДТП велася відеофіксація на нагрудну камеру, де були перші пояснення підозрюваного, і “весь комплекс доказів вказує на наявність сп’яніння у підозрюваного”.
Адвокатка екссудді Ірина Бовнегра сказала, що нацгвардійці вчинили “безліч порушень” на блокпості, зокрема, що вони, нібито порушуючи правила, вийшли на дорогу раніше.
Представникам потерпілої сторони в їхній участі в суді відмовили.
Передумови
26 травня на проспекті Берестейському Олексій Тандир збив на смерть 23-річного нацгвардійця. Ним виявився Вадим Бондаренко, в якого залишилися дружина та троє дітей.
28 травня у Тальному (Черкаська область) відбулася церемонія прощання з військовослужбовцем. Один з його побратимів розповідав, що Вадим Бондаренко мріяв стати військовим. Його батько й брат боронять Україну від російських військових. Загиблий хотів воювати разом із ними.
Вища рада правосуддя дозволила взяти підозрюваного під варту. Після ДТП він відмовився від проведення огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я. В його авто знайшли пляшку від алкоголю, але він сказав, що нічого про неї не знає, заперечивши сп’яніння.
“Може, це з якогось попереднього разу вона залишилась”, – казав Тандир.
Після трагедії він не заперечував свою причетність. Суддя казав, що готовий понести відповідальність, якщо його провину доведуть.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні було розпочато за статтею про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, якщо вони спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
2 червня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Тандира від виконання ним суддівських обов’язків у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Глухові на Сумщині зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по місцевому гуртожитку.
1000 днів тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Уночі 19 листопада підрозділи Збройних сил України спільно з іншими складовими Сил оборони атакували арсенал 1046 центру матеріально-технічного забезпечення поблизу міста Карачев (Брянська область, РФ).