Судно з російськими добривами не допускають у порти Європи через потенційну загрозу вибуху

Джерело: New York Times

Судно MV Ruby, котре перевозить 20 тисяч тонн аміачної селітри з Росії, вже кілька тижнів шукає порт для розвантаження, однак жодна країна не дозволяє йому пришвартуватися через побоювання повторення катастрофи, схожої на вибух у порту Бейрута у 2020 році.

Минулого тижня судно так і лишалося на відстані 26 км від узбережжя Кента на південному сході Британії. Воно вирушило з порту Кандалакша на північному заході Росії ще у серпні, але після аварії не змогло продовжити свій шлях до Африки.

На борту MV Ruby знаходиться 20 тисяч тонн аміачної селітри — речовини, яка широко використовується як добриво, але має вибухонебезпечні властивості. Зокрема, 2 750 тонн аміачної селітри, що вибухнули у порту Бейрута, спричинили загибель понад 190 осіб. На борту MV Ruby знаходиться у сім разів більше цієї речовини, що викликає серйозні занепокоєння щодо безпеки.

Після аварії судно намагалося зайти в кілька портів, зокрема в Норвегії та Литві, однак уряди цих країн відмовили у доступі, побоюючись можливих загроз. Зокрема литовська прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте заявила, що допускати судно з російським вантажем у порти країни небезпечно, враховуючи теперішню політичну ситуацію та погрози з боку Росії.

Пошкодження MV Ruby перевірили в Норвегії, де виявили тріщини в корпусі, пошкодження керма та пропелера. Однак за словами норвезької влади, вантаж залишився цілісним. Після цього судно вирушило на пошуки безпечного місця для ремонту і розвантаження.

Попри те, що судно зареєстроване на Мальті і керується компанією з ОАЕ, його вантаж російського походження викликав занепокоєння через можливий саботаж чи інші дії росіян, пов’язані з війною Росії проти України. Наразі корабель залишається в морі, очікуючи рішення британської влади щодо можливості перевантаження для продовження подорожі.

Папа Франциск оголосив, що 8 грудня проведе консисторію з нагоди введення в сан нових кардиналів. У переліку є також владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ (Австралія).

За 24 роки на посаді президента РФ Володимир Путін обріс розкішним побутом, звичками та традиціями. І парадокс: він розв’язав війну, яка стала цим звичкам шкодити. Тепер глава РФ втратив можливість літати на Чорне море і навіть залишився без будинку, який дуже любив.

З початку повномасштабного вторгнення сапери ДСНС очистили вже понад 720 га земель за допомогою машин механізованого розмінування на Харківщині.

У Міноборони повідомили, що освітня програма “Змінотворці” сприяє впровадженню принципів гендерної рівності у Збройних силах України та обміну досвідом з партнерами НАТО.

У вересні середньодобові втрати російської армії у війні проти Україн становили 1271 особу вбитими та пораненими. Це максимальне значення від початку повномасштабного вторгнення. Попередній рекорд був зафіксований у травні цього року, коли російська армія розпочала наступ на Харків і втрачала по 1262 особи на добу.