Судовий розгляд справи Нелі Штепи триває вже понад десять років

Джерело: речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко у коментарі Суспільному

Засідання у справі Нелі Штепи, котру звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України, призначене на з вересня, знову не відбулось. Справу колишньої міської голови Слов’янську міську розглядають більш як десять років.

Обвинувачена та адвокати не зʼявились на судове засідання 30 серпня, причини неявки не повідомили. Прокурором було заявлено два клопотання. Перше стосується приводу обвинуваченої, та про направлення листа до КДКА щодо вжиття заходів дисциплінарного впливу щодо адвокатів. Якщо обвинувачена та адвокати повторно не зʼявляться, клопотання прокурора будуть розглянуті, — зазначив Чубенко.

Своєю чергою, адвокат Штепи, Олександр Тананакін пояснював відсутність його клієнтки на підготовчому засіданні 30 серпня “лікарняним”. Мовляв, Неля Ігорівна не була присутня на цьому засіданні через стан здоров’я.

Плануємо бути на наступному засіданні. У суді Слов’янська немає можливості виходити в режимі відеозв’язку, але ми шукаємо спосіб вийти на засідання по відео зв’язку, — уточнив Тананакін.

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко додав, що наступне судове засідання має відбутися 25 жовтня. Справу слухатимуть у Полтаві.

Довідка. Колишню Слов’янську міську голову Неллі Штепу звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. Вона сприяла захопленню міста російськими бойовиками у 2014 році.

Штепу затримали у липні 2014 року під час звільнення Слов’янська, та взяли під варту. У СІЗО вона провела три роки, після чого рік — під домашнім арештом з електронним браслетом. У січні 2018 році сплив термін цього запобіжного заходу.

Вже у липні 2021 року Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Згодом вона заявила, що не визнає провини, бо, мовляв, під час окупації міста “закликала” Путіна та російські війська під загрозою терористів.

Також Штепа подала заяву проти України до Європейського суду з прав людини. У 2019 році ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.

У 2023 році Штепа не була на жодному з шести судових засідань.

  • Працівники СБУ затримали ще двох колаборанток, які допомагали військам РФ на початку повномасштабного вторгнення. Мовиться про мешканок Харківської та Херсонської областей.
  • У Херсонській області затримано двох колаборанток, які працювали на РФ у період окупації правобережної частини регіону.
  • Нардепи дозволили звільняти працівників, які мають знайомих на окупованих територіях.

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.

Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.