Судитимуть ексмера Святогірська, який під час окупації очолив фейкову адміністрацію «ДНР»
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Ексмера Святогірська Донецької області судитимуть за звинуваченням у державній зраді та колаборації з окупантами.
Після окупації міста влітку 2022 року, міський голова прийняв пропозицію ватажка так званої “ДНР” очолити фейкову адміністрацію міста.
Він виконував вказівки окупантів та розповсюджував у медіа звернення з особистою підтримкою і вдячністю армії РФ.
Після звільнення міста у вересні 2022 року ексмер втік разом із окупантами і зараз перебуває у розшуку.
Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно нього за фактами державної зради та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
- Зрадника, який вступив на службу до незаконного збройного формування “ДНР” та воював проти українських військових, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- СБУ затримала ще одного колаборанта, який під час окупації Херсона брав активну участь в незаконному референдумі та агітував місцевих голосувати за “приєднання” міста до РФ.
- Колаборанту, який співпрацював з ворогом під час окупації Куп’янська та обійняв псевдопосаду “патрульного”, призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.
- Двох осіб, які добровільно співпрацювали з ворогом під час окупації Харківщини, визнали винними у колабораційній діяльності з винесенням їм покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.
Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.