Сунак призначив дострокові вибори до парламенту Великої Британії на 4 липня
Джерело: SkyNews
22 травня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про призначення дострокових парламентських виборів на 4 липня.
Сунак повідомив, що раніше зустрівся з королем Великої Британії й попросив розпустити парламент, аби оголосити дострокові вибори.
У своєму зверненні до нації глава уряду зазначив: “Настав момент для Британії вибрати своє майбутнє. Вирішити, чи хочемо ми розвивати прогрес, якого ми досягли, чи ризикуємо повернутися до початку без плану та впевненості”.
Прем’єр перерахував досягнення свого уряду, акцентувавши на покращенні економічної ситуації та результатах обмеження нелегальної міграції. Він також вказав на досягнення у сфері фінансів, освіти та оборони, та “всеосяжний план реформування нашої системи соціального забезпечення”.
Вибори, за його словами, “відбудуться в той час, коли світ стає небезпечнішим, ніж був після закінчення Холодної війни”.
Ключовим “ризиком” Сунак назвав війну РФ проти України, а також “сили ісламістського екстремізму” на Близькому Сході, які загрожують глобальній безпеці.
Окрім того, Китай є ще одним ключовим викликом, а також міграція, яку, за словами прем’єр-міністра, “використовують як зброю ворожі держави”.
У SkyNews повідомили, що усі торі були захоплені зненацька, і деякі з них розлючені, заявою прем’єр-міністра, оскільки він не намагався підготувати ґрунт для свого оголошення. Усе вказувало на те, що Сунак піде на вибори пізньої осені, враховуючи вперту позицію його партії, яка відставала приблизно на 20 пунктів у нещодавніх опитуваннях.
Багато депутатів, зокрема й міністри, зауважили, що рішення свідчить про те, що він “хоче піти” або “здався”.
Колишній міністр і ветеран кількох кампаній прокоментував заяву глави уряду: “Це божевілля, самогубство, командувати легкою бригадою”.
Тоді як сам Сунак сподівається, що відносно тривала кампанія та зосередження уваги на безпеці у “нестабільному світі”, а також його економічні успіхи нівелюють перевагу Лейбористської партії в опитуваннях.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що військові витрати країни зростуть до 2,5% ВВП до 2030 року.
- За попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше за показник 2022 року. Так, останнє таке прибуття відбулося 16 грудня 2023 року, тоді, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, в одному човні виявили 55 осіб. Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак зробив “зупинку човнів” одним зі своїх п’яти пріоритетів. Нині він прагне відновити план щодо депортації тих, хто нелегально прибуває до країни.
- Нещодавно стало відомо, що Велика Британія надасть Україні додаткові 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів) цього року на додаток до вже виділених 2,5 мільярда фунтів (3,11 мільярда доларів).
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
Речник оперативно-стратегічного угрупування військ “Хортиця” Віктор Трегубов розповів, що російські окупанти намагаються обійти Покровськ з флангів та відрізати місто від логістики, однак їм це не вдається.
За даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа готова розгорнути американські війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню, але за певних умов.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.