Сунак призначив дострокові вибори до парламенту Великої Британії на 4 липня

Джерело: SkyNews

22 травня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про призначення дострокових парламентських виборів на 4 липня.

Сунак повідомив, що раніше зустрівся з королем Великої Британії й попросив розпустити парламент, аби оголосити дострокові вибори.

У своєму зверненні до нації глава уряду зазначив: “Настав момент для Британії вибрати своє майбутнє. Вирішити, чи хочемо ми розвивати прогрес, якого ми досягли, чи ризикуємо повернутися до початку без плану та впевненості”.

Прем’єр перерахував досягнення свого уряду, акцентувавши на покращенні економічної ситуації та результатах обмеження нелегальної міграції. Він також вказав на досягнення у сфері фінансів, освіти та оборони, та “всеосяжний план реформування нашої системи соціального забезпечення”.

Вибори, за його словами, “відбудуться в той час, коли світ стає небезпечнішим, ніж був після закінчення Холодної війни”.

Ключовим “ризиком” Сунак назвав війну РФ проти України, а також “сили ісламістського екстремізму” на Близькому Сході, які загрожують глобальній безпеці.

Окрім того, Китай є ще одним ключовим викликом, а також міграція, яку, за словами прем’єр-міністра, “використовують як зброю ворожі держави”.

У SkyNews повідомили, що усі торі були захоплені зненацька, і деякі з них розлючені, заявою прем’єр-міністра, оскільки він не намагався підготувати ґрунт для свого оголошення. Усе вказувало на те, що Сунак піде на вибори пізньої осені, враховуючи вперту позицію його партії, яка відставала приблизно на 20 пунктів у нещодавніх опитуваннях.

Багато депутатів, зокрема й міністри, зауважили, що рішення свідчить про те, що він “хоче піти” або “здався”.

Колишній міністр і ветеран кількох кампаній прокоментував заяву глави уряду: “Це божевілля, самогубство, командувати легкою бригадою”.

Тоді як сам Сунак сподівається, що відносно тривала кампанія та зосередження уваги на безпеці у “нестабільному світі”, а також його економічні успіхи нівелюють перевагу Лейбористської партії в опитуваннях.

Данія анонсувала новий пакет військової допомоги України, котрий зокрема міститиме додаткове обладнання для підтримки винищувачів F-16.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 червня. Російські загарбники завдали по території України 33 авіаційних удари із застосуванням 45 КАБів та задіяли 482 дрони-камікадзе. Також ворог здійснив майже 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

На ділянці від Райгородки до Нововодяного російські війська сконцентрували  до десяти тисяч особового складу та близько 450 одиниць військової техніки, зокрема 200 артсистем. Аналітики припускають, що ворог планує повторити минулорічний наступ на Борову.

Новий танк протиповітряної оборони Frankenstein, призначений для знищення російських безпілотників і ракет, поставить в Україну німецький збройовий концерн Rheinmetall. Новий танк ППО збиватиме російські ракети та дрони. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 19.00 17 червня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень зросла до 89. Найбільше боїв на цей час зафіксовано на Покровському напрямку.