Сунак: Велика Британія зможе себе захистити у разі нападу РФ

Джерело: Ріші Сунак в інтерв’ю Sky News

Велика Британія зможе себе захистити у разі, якщо Росія почне вторгнення, запевнив прем’єр-міністр Ріші Сунак.

Одне з моїх першочергових завдань – реалізувати безпеку кожного. І, на жаль, ви знаєте, світ стає все менш безпечним. І ми бачимо це на прикладі російсько-української війни, — зазначив Сунак.

Глава британського уряду акцентував, що ще перебуваючи на посаді міністра фінансів, він збільшив фінансування Міноборони країни до найбільшого рівня з часів холодної війни.

Сунак пояснив, що його робота полягає в тому, щоб “вкласти правильні інвестиції”.

Та загалом, чи вважаю я, що ми добре захищені, що в нас добре вкладені кошти? Так. Ми є другим найбільшим постачальником оборонної продукції в НАТО. Як ви можете бачити з того, що ми зробили для України, ми відстоюватимемо те, у що ми віримо.

Коментарі прем’єр-міністра прозвучали після того, як депутатам повідомили, що здатність Великої Британії вести повномасштабну війну може бути затьмарена можливостями Збройних сил, дефіцитом запасів і кризою найму.

Зауважимо, раніше колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон заявив, що прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак має взяти на себе “багаторічні зобов’язання” перед Україною у її боротьбі проти російської агресії.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.