«Ми з вами сьогодні, завтра і стільки, скільки буде потрібно»: Ріші Сунак у ВР

Джерело: народний депутат України Ярослав Железняк

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак в п’ятницю, 12 січня, виступив з промовою у Верховній Раді України.

Він розповів, що вперше був в Україні 10 років тому й зараз бачить, що “народ України досі хоче реалізувати свої мрії”.

“Путін має зрозуміти, що жодна армія не може перемогти вільних людей – і тому Україна має перемогти. Він [Путін] зараз вже дійшов до того, що мусить принижуватися і просити зброю в Ірану та Північної Кореї”, – цитує слова Ріші Сунака нардеп Ярослав Железняк.

Сунак наголосив, що нове партнерство, яке підписали Велика Британія та Україна, “побудує нове майбутнє для України”.

“Наше партнерство підтримує ваше прагнення бути у НАТО. Не Україна буде сильніша і потребує з НАТО, а НАТО потребує України. Наша безпекова угода передбачає, що вам не доведеться просити чи вмовляти – Велика Британія буде з першого до останнього дня з вами”. 

Він зазначив, що “Україна ніколи не буде самотньою”, і світ не може дозволити Путіну перемогти.

“Путін може подумати, що зможе пережити нас, але він помиляється. Ми з вами сьогодні, завтра і стільки, скільки буде потрібно. Тому що ця війна стосується права України захищатися та визначати власне майбутнє та історичний вибір українського народу бути незалежною демократією в центрі Європи”. 

Прем’єр-міністр Великої Британії наголосив, що прагнення українців до свободи надихнуло світ.

“Ваше прагнення до свободи надихнуло і зворушило британський народ, а для вільних націй світу допомога Україні також є інвестицією в нашу власну колективну безпеку”.

Ріші Сунак також привіз в Україну прапор, підписаний всім урядом Великої Британії.

“Моя відповідь вам – “ми тут”. Ми з вами. І як символ я привіз вам наш прапор, підписаний усім урядом Великої Британії. Ми ніколи вас не покинемо. Ми будемо стільки, скільки треба з вами”, – наголосив Сунак.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.