Велика Британія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на 2,5 млрд фунтів

Джерело: BBC News

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак в п’ятницю, 12 січня, заявив, що Велика Британія надасть найбільший пакет військової допомоги Україні на суму 2,5 мільярда фунтів стерлінгів протягом 2024-2025 років.

Офіційні особи заявили, що пакет включає ракети великої дальності, ППО та артилерійські снаряди. Близько 200 мільйонів фунтів стерлінгів витратять на безпілотники, більшість з яких будуть виготовлені у Великій Британії.

Офіційні особи додали, що цей військовий пакет призведе до найбільших постачань безпілотників в Україну будь-якою країною.

“Це безпілотники, які розробляються швидкими темпами, вивчаючи всі уроки з того, що ми бачили в Україні за останні два роки”, – сказав міністр збройних сил королівства Джеймс Хіппі.

Він додав, що фінансування свідчить про те, що Велика Британія зберігає лідерські позиції в Європі як другий за обсягами донор України.

Пакет також включатиме 18 мільйонів фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу, допомогу у зміцненні енергетичної інфраструктури України та більше фінансування онлайн-навчання англійської мови.

“Я сьогодні тут з одним повідомленням: Сполучене Королівство також не похитнеться. Ми будемо з Україною в її найтемніші години та в кращі часи, які прийдуть. Великобританія вже є одним із найближчих партнерів України, тому що ми визнаємо, що їхня безпека є нашою безпекою”, – сказав Сунак.

Нагадаємо, що глава уряду Великої Британії Ріші Сунак перебуває з візитом в Україні.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.