Суперечить ідеї заходу: Зеленський провів молитовний сніданок, але не покликав опозицію
Джерело: Офіс Президента, Софія Федина
У Києві в суботу, 29 червня, відбувся молитовний сніданок під патронатом Президента України Володимира Зеленського. Його відвідали 836 осіб із 15 країн світу, зокрема представники 12 конфесій. Проте представників опозиції не було запрошено.
Серед учасників були звільнені з полону священники УГКЦ Богдан Гелета та Іван Левицький, як повідомив Офіс президента.
“Ми всі тут люди різні. Це факт. І можуть бути різними наші погляди, і ми йшли різними шляхами. У нашому молитовному сніданку беруть участь представники різних країн та різних спільнот. Але є те, чим ми всі безперечно поєднані. І це – наше прагнення зберегти найсвітліше в людях та в нашій країні – вистояти у страшний час війни”, – сказав очільник України.
Разом з тим, виявилось, що на захід взагалі не запросили представників опозиції, що суперечить ідеї молитовного сніданку.
“Молитовний сніданок – це американська протестантська традиція, яка передбачає, що найзатятіші опоненти мають об’єднатися у молитві. Зеленський так боїться опозиції, що вперше на молитовний сніданок не запросили нікого з Європейської солідарності” – написала народна депутатка IX скликання Софія Федина.
- Студентка Українського Католицького Університету Юлія Лисак отримала стипендію Фонду Порошенка імені Героя України Тараса “Хамера” Бобанича.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу на Політичній Асамблеї Європейської народної партії у Брюсселі закликав європейських партнерів зробити все необхідне для перемоги у війні проти Росії.
- Петро Порошенко на виставці Eurosatory 2024 у Парижі розповів про переговори з виробниками військової техніки.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” передав бійцям батальйону ударних БпАК “Ахіллес” 92-ї бригади імені кошового отамана Івана Сірка партію новітніх дронів.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.