Покращуємо «Ай-Петрі»: Петро Порошенко веде переговори на провідній виставці озброєнь

Джерело: Європейська Солідарність

Петро Порошенко на виставці Eurosatory 2024 у Парижі розповів про переговори з виробниками військової техніки. Ця виставка у Парижі є однією з ключових міжнародних подій у світі озброєнь. Проходить вона раз на два роки.

На виставці Eurosatory 2024 було представлено експозиції від 2 тисяч виробників з усього світу. Порошенко відзначив свою мету – підвищити ефективність комплексу “Ай-Петрі”, в який він вже інвестував 200 млн грн. Це озброєння використовують для протидії засобам радіоелектронної розвідки.

На заході пʼятий Президент провів переговори щодо постачання найсучасніших радіолокаційних станцій в Україну.

Особливу увагу привернула радіолокаційна система Leonardo.

“Вона має унікальні технічні характеристики, при цьому дуже компактна. Ми обговорили можливості поставки їх в Україну за рахунок коштів Фонду Порошенка. Для чого це робиться? Щоб ми могли ще далі знаходити російські Орлани, Ланцети, Суперками, Лани і ще ефективніше їх зупиняти та знищувати. Це – нове покоління, ми його ще не маємо на нашій війні. Ми розглядаємо й спільне виробництво цієї техніки в Україні”, – говорить Петро Олексійович.

Ще один компонент, який може зробити “Ай-Петрі” більш ефективним – це скорострільні зенітні установки.

“Ми проводимо переговори про те, щоб налагодити спільне виробництво на території України. […] Комплекс, який буде знаходити ворожий дрон радаром, захоплювати “Ай-Петрі” і знищувати бойовим модулем артилерії – це моя мрія і це мета”, – зазначив пʼятий Президент.

Порошенко відзначив, що серед двох тисяч компаній немає жодної російської, натомість українське представництво зростає.

“Ми зміцнюємо солідарність всього світу для прискорення нашої перемоги. І кожен з нас робить те, що від нього залежить, кожного дня для того, щоб перемога була якнайшвидше”, – резюмує Петро Олексійович.

 

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.