Порошенко законтрактував екскаватори українського виробництва для зведення фортифікацій
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив про контракт з українськими виробниками будівельних машин. Нардеп профінансує весь обсяг екскаваторів до кінця року і передає їх у війська для фортифікаційних робіт.
Порошенко системно постачає в бригади ЗСУ будівельну техніку для оборонних споруд, екскаватори вже працюють на Харківщині, Донеччині, а також на північному напрямку.
Щоб не з’являлося у нас таке ІПСО як на Сумщині, коли якісь кадирівці нібито захопили наші села, треба будувати фортифікаційні споруди. Будувати не на папері і не саперними лопатами. А будувати справжньою, крутою українською технікою, – пояснив п’ятий резидент.
Перебуваючи на виробництві, він відзначив наявність усього, що там що дуже чекають на фронті – нові екскаватори, сучасні, потужні, українського виробництва.
Коли ми започаткували цю програму із закупівлі техніки для будівництва фортифікаційних споруд, то шукали вживану закордоном. Вона потребувала багато часу та ресурсів для відновлення та ремонту. Тому наша команда ухвалила рішення, що купуватимемо нові екскаватори TDC в українського виробника, – розповів Порошенко. – Чому це так важливо? Іноземні тут лише двигун, силовий агрегат, частина електрообладнання. Тут дається робота більш ніж 30 національним виробникам.
Він додав, що усі потужності підприємства нині націлять на виробництво техніки для “інженерних, саперних підрозділів, командування Сил підтримки, артилерійських, десантних військ, для морпіхів”.
Політик зауважив, що будівельна техніка спеціально переоснащується під військові потреби – приміром, вимикається подача звукового сигналу, щоб не демаскувати роботу наших воїнів.
Як розповів представник компанії, підписавши контракт, вдалося повністю завантажити потужності: “до кінця року ми законтрактовані. Для виробника це щастя – розуміти плани на своє виробництво”.
Порошенко висловив переконання: інвестиції в українське виробництво це найкращий спосіб підтримувати і економіку, і армію.
Зауважимо, 21 березня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко вкотре закликав Верховну Раду взяти під контроль будівництво фортифікаційних споруд на фронті, наголосивши, що депутати зобов’язані зробити все можливе для захисту українських армійців.
Вже 22 травня у Верховній Раді проголосували за створення ТСК (Тимчасової слідчої комісії) з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для ЗСУ.Підтримали створення ТСК 277 народних обранців.
Раніше Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Окрім цього, додатковий ресурс з інших джерел фінансування становить ще 10,7 млрд гривень.
Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.
Тоді як 2 квітня Кабінет міністрів виділив додаткові 5,6 млрд грн на зміцнення оборонних рубежів. Вже 23 квітня глава уряду зазначив, що шляхом перерозподілу видатків державного бюджету уряд виділив ще понад 8 мільярдів гривень на будівництво фортифікаційних споруд.
- 31 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк запевнив, що з часу деокупації Київщини довкола столиці збудували близько тисячі кілометрів оборонних споруд і три кільця оборони. Також війська посилили Чорнобильський напрямок.
- Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив, що Київщина продовжує нарощувати роботи з облаштування фортифікаційних споруд.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.