Сварка Зеленського з Трампом: як зреагували світові ЗМІ
Джерело: Суспільне
Світові ЗМІ зреагували на суперечку президентів України та США – Володимира Зеленського та Дональда Трампа – під час їхньої зустрічі у Білому домі 28 лютого.
Зокрема у The Washington Post зазначили, що Зеленський кинув виклик Трампу, суттєво відрізнившись від інших світових лідерів, які “обережно обсипали президента США та його оточення похвалами”.
У The New York Times натомість вважають, що зустріч, яка мала стати тріумфом Зеленського, звершилась для нього поразкою.
Водночас журналіст NYT Пітер Бейкер, який 29 років висвітлює події з Білого дому, наголосив, що за весь час його роботи жоден американський президент “так публічно не читав лекцію лідеру союзника, а тим паче лідеру країни, яка протистоїть загарбникам”.
Газета The Wall Street Journal у своєму матеріалі написала, що переможцем “вистави” в Овальному кабінеті став російський президент Володимир Путін.
У британському The Telegraph описали суперечку двох лідерів подією, яка “вийшла за межі найгіршого сценарію”.
“Могло бути й гірше — вони б могли почати битися”.
Німецький Bild повідомив, що Трамп нібито вигнав Зеленського з Білого дому. Суперечку президентів тут описали як таку, яку ще не бачив світ.
Інше німецьке видання Tagesspiegel написало, що “дипломатія помирає у прямому етері”. Тут також зазначили, що “часом було майже боляче” бачити те, як Зеленського “знову і знову принижують”.
Іспанський El País назвав ситуацію “катастрофічною”, яка “ставить під сумнів майбутнє України”. У виданні також наголосили, що Трамп принизив Зеленського.
Своєю чергою польська Gazeta Wyborcza описала поведінку Трампа та Венса щодо Зеленського як “публічну вульгарність”, наголосивши на незламності України.
Що передувало?
28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.
Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.
Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.
Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.
Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.
В інтерв’ю Fox News після зустрічі Зеленський зауважив, що не знає, чи була ця конфронтація спланованою. При цьому він сподівається, що відносини з Трампом все ще можна врятувати, адже мовиться не просто про відносини двох президентів, а про відносини двох народів.
- Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.