Світові компанії Heineken, Unilever і Mondelez звинувачують у порушенні обіцянок покинути ринок Росії

Джерело: CNN

Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вторглась в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.

У дослідженні Єльського університету звинувачують такі відомі компанії, як Heineken, Unilever, Philip Morris і виробника Oreo Mondelez, які не покинули ринок Росії.

“Ці компанії порушують свої обіцянки. Вони функціонують як спекулянти часів війни”, — сказав професор Єльського університету Джефф Зонненфельд. “Це більше, ніж розчаровує. Це ганебно і неетично”.

У березні 2022 року пивна компанія Heineken отримала похвалу за обіцянку покинути Росію. Однак через 16 місяців Heineken все ще має сім пивоварень і 1800 співробітників у Росії. До того ж Heineken з того часу випустив серію нових брендів у країні.

У березні 2022 року гігант закусок і цукерок Mondelez пообіцяв скоротити “всі несуттєві види діяльності в Росії, допомагаючи підтримувати безперервність постачання продуктів харчування”. Однак компанія Mondelez, яка розробляє печиво Oreo та Tuc, шоколад Milka та багато інших продуктів, каже, що в Росії все ще працює 3000 людей. 

Unilever, компанія, що розробляє мило Dove, чай Lipton та безліч інших продуктів харчування і товарів побутової хімії, пообіцяла продавати в Росію лише “необхідні” товари.

Однак, за словами команди Зонненфельда, Unilever все ще продає морозиво та інші споживчі товари в Росії.

Nestle також пообіцяла минулого року продавати в Росії лише продукти першої необхідності, такі як дитячі суміші. Проте виявлено, що компанія все ще продає в Росії корми для домашніх тварин, шоколадні батончики та інші товари не першої необхідності.

Тютюновий гігант Philip Morris заявив минулого року, що наполегливо працює над виходом з Росії. Але сьогодні Philip Morris є однією з найбільших транснаціональних корпорацій, що залишилися в Росії, з активами, які оцінюються у 2,5 мільярда доларів США.

Американська мережа фаст-фудів Carl’s Jr. все ще присутня в Росії та навіть демонструє свою їжу на російськомовній сторінці в Instagram.

Деякі компанії захищали свою продовжену присутність у Росії, посилаючись на бажання уникнути створення додаткових проблем для співробітників і клієнтів, що базуються в Росії.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.