Світові компанії Heineken, Unilever і Mondelez звинувачують у порушенні обіцянок покинути ринок Росії
Джерело: CNN
Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вторглась в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.
У дослідженні Єльського університету звинувачують такі відомі компанії, як Heineken, Unilever, Philip Morris і виробника Oreo Mondelez, які не покинули ринок Росії.
- Фото: Вікіпедія
- Фото: Вікіпедія
- Фото: Вікіпедія
“Ці компанії порушують свої обіцянки. Вони функціонують як спекулянти часів війни”, — сказав професор Єльського університету Джефф Зонненфельд. “Це більше, ніж розчаровує. Це ганебно і неетично”.
У березні 2022 року пивна компанія Heineken отримала похвалу за обіцянку покинути Росію. Однак через 16 місяців Heineken все ще має сім пивоварень і 1800 співробітників у Росії. До того ж Heineken з того часу випустив серію нових брендів у країні.
У березні 2022 року гігант закусок і цукерок Mondelez пообіцяв скоротити “всі несуттєві види діяльності в Росії, допомагаючи підтримувати безперервність постачання продуктів харчування”. Однак компанія Mondelez, яка розробляє печиво Oreo та Tuc, шоколад Milka та багато інших продуктів, каже, що в Росії все ще працює 3000 людей.
Unilever, компанія, що розробляє мило Dove, чай Lipton та безліч інших продуктів харчування і товарів побутової хімії, пообіцяла продавати в Росію лише “необхідні” товари.
Однак, за словами команди Зонненфельда, Unilever все ще продає морозиво та інші споживчі товари в Росії.
Nestle також пообіцяла минулого року продавати в Росії лише продукти першої необхідності, такі як дитячі суміші. Проте виявлено, що компанія все ще продає в Росії корми для домашніх тварин, шоколадні батончики та інші товари не першої необхідності.
Тютюновий гігант Philip Morris заявив минулого року, що наполегливо працює над виходом з Росії. Але сьогодні Philip Morris є однією з найбільших транснаціональних корпорацій, що залишилися в Росії, з активами, які оцінюються у 2,5 мільярда доларів США.
Американська мережа фаст-фудів Carl’s Jr. все ще присутня в Росії та навіть демонструє свою їжу на російськомовній сторінці в Instagram.
Деякі компанії захищали свою продовжену присутність у Росії, посилаючись на бажання уникнути створення додаткових проблем для співробітників і клієнтів, що базуються в Росії.
- ООН продовжить наполягати на збільшенні експорту продовольства та добрив з Росії та України.
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.
Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.
Президент України Володимир Зеленський нині не готовий укласти угоду зі США щодо видобутку корисних копалин.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп упевнений у можливості укласти угоду з Росією щодо припинення війни в Україні чи не наступного тижня.
За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.