Світові продажі вина впали до найнижчого рівня з 1961 року

Джерело: The Guardian

Міжнародна організація винограду та вина (OIV) повідомила, що у 2024 році світове вживання вина впало до найнижчого рівня за останні 60 років.

За оцінками OIV, торік продаж вина впав на 3,3% порівняно з 2023 роком та склав загалом 214,2 млн гектолітрів.

Це, мовиться у звіті організації основаному на урядових даних, найнижчий показник продажів з 1961 року, коли загальний обсяг склав 213,6 млн гектолітрів.

На найнижчому рівні перебуває й виробництво напою. Зокрема торік воно впало на 4,8% до 225,8 млн гектолітрів.

Керівник статистичного відділу OIV Джорджіо Дельгроссо повідомив, що виноробна галузь постраждала від непередбачуваних обставин. Зокрема люди вживають менше вина через проблеми зі здоров’ям, а економічні фактори лише погіршили ситуацію.

“Окрім короткострокових економічних та геополітичних потрясінь, важливо зважати на структурні довгострокові фактори, які також сприяють зменшенню вживання вина, яке ми спостерігаємо”, – мовиться у звіті.

За даними OIV, зараз споживачі витрачають на пляшку вина близько на 30% більше, аніж у 2019-2020 роках, але загальне споживання з того часу впало на 12%.

До прикладу, у США – наймасштабнішому ринку вина – вживання впало на 5,8% до 33,3 млн гектолітрів.

За словами Дельгроссо, мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, можуть стати “ще однією бомбою” для виноробства.

Продажі у Китаю залишаються нижче доковідного рівня. У Європі, на яку випадає майже половина світового продажу, вживання вина впало на 2,8% у 2024 році. У Франції торік загальний обсяг вживання впав на 3,6%. Іспанія та Португалія стали одними з небагатьох ринків, де споживання зросло.

В OIV зазначили, що на виробництво вина вплинули екстримальні природні явища, такі як вильні опади в одних регіонах, чи засухи в інших.

Італія стала найбільшим виробником с обсягом виробництва 44 млн гектолітрів, тоді як виробництво вина у Франції впало на 23% до 36,1 млн гектолітрів, що є для Франції найнижчим показником з 1957 року.

Італія також є найбільшим експортером вина, а її торгівля зросла завдяки популярності ігристих вин, таких як просеко.

Іспанія виробила 31 млн гектолітрів вина, у той час, як виробництво вина в США скоротилося на 17,2% до 21,1 млн гектолітрів, в основному через сильну спеку.

OIV не може передбачити, чи зросте споживання алкоголю знову, а представники галузі, такі як французька мережа винних магазинів Nicolas, говорять про спад вживання алкоголю серед нового покоління.

“Люди більше не п’ють у свята, а молодь п’є менше, ніж їхні батьки”.

Однак, додали у мережі, хоча люди й п’ють менше, але вживають краще вино, за яке готові заплатити більше.

  • В іспанському місті Кармона знайдено найстаріше вино у світі, яке збереглося у своїй первісній рідкій формі. Понад 2000 років тому рідину червоно-коричневого кольору було вилито в похоронну урну, де знаходилися останки кремованого римлянина.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.