Світові продажі вина впали до найнижчого рівня з 1961 року

Джерело: The Guardian

Міжнародна організація винограду та вина (OIV) повідомила, що у 2024 році світове вживання вина впало до найнижчого рівня за останні 60 років.

За оцінками OIV, торік продаж вина впав на 3,3% порівняно з 2023 роком та склав загалом 214,2 млн гектолітрів.

Це, мовиться у звіті організації основаному на урядових даних, найнижчий показник продажів з 1961 року, коли загальний обсяг склав 213,6 млн гектолітрів.

На найнижчому рівні перебуває й виробництво напою. Зокрема торік воно впало на 4,8% до 225,8 млн гектолітрів.

Керівник статистичного відділу OIV Джорджіо Дельгроссо повідомив, що виноробна галузь постраждала від непередбачуваних обставин. Зокрема люди вживають менше вина через проблеми зі здоров’ям, а економічні фактори лише погіршили ситуацію.

“Окрім короткострокових економічних та геополітичних потрясінь, важливо зважати на структурні довгострокові фактори, які також сприяють зменшенню вживання вина, яке ми спостерігаємо”, – мовиться у звіті.

За даними OIV, зараз споживачі витрачають на пляшку вина близько на 30% більше, аніж у 2019-2020 роках, але загальне споживання з того часу впало на 12%.

До прикладу, у США – наймасштабнішому ринку вина – вживання впало на 5,8% до 33,3 млн гектолітрів.

За словами Дельгроссо, мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, можуть стати “ще однією бомбою” для виноробства.

Продажі у Китаю залишаються нижче доковідного рівня. У Європі, на яку випадає майже половина світового продажу, вживання вина впало на 2,8% у 2024 році. У Франції торік загальний обсяг вживання впав на 3,6%. Іспанія та Португалія стали одними з небагатьох ринків, де споживання зросло.

В OIV зазначили, що на виробництво вина вплинули екстримальні природні явища, такі як вильні опади в одних регіонах, чи засухи в інших.

Італія стала найбільшим виробником с обсягом виробництва 44 млн гектолітрів, тоді як виробництво вина у Франції впало на 23% до 36,1 млн гектолітрів, що є для Франції найнижчим показником з 1957 року.

Італія також є найбільшим експортером вина, а її торгівля зросла завдяки популярності ігристих вин, таких як просеко.

Іспанія виробила 31 млн гектолітрів вина, у той час, як виробництво вина в США скоротилося на 17,2% до 21,1 млн гектолітрів, в основному через сильну спеку.

OIV не може передбачити, чи зросте споживання алкоголю знову, а представники галузі, такі як французька мережа винних магазинів Nicolas, говорять про спад вживання алкоголю серед нового покоління.

“Люди більше не п’ють у свята, а молодь п’є менше, ніж їхні батьки”.

Однак, додали у мережі, хоча люди й п’ють менше, але вживають краще вино, за яке готові заплатити більше.

  • В іспанському місті Кармона знайдено найстаріше вино у світі, яке збереглося у своїй первісній рідкій формі. Понад 2000 років тому рідину червоно-коричневого кольору було вилито в похоронну урну, де знаходилися останки кремованого римлянина.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.