Світовий банк схвалив рішення виділити Україні 1,5 млрд доларів

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram та Міністерство фінансів України

Україна отримає 1,5 мільярда доларів на підтримку політики розвитку через механізм Світового банку від Японії та Великої Британії.

Рада директорів Світового банку схвалила позику на підтримку політики розвитку “Основи зростання” (Growth Foundations Development Policy Loan – DPL) обсягом 1,5 млрд доларів США.

Кошти будуть надані під гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом 984 млн доларів США та під гарантію Великої Британії на суму 516 млн доларів США.

“Світовий банк, Японія та Велика Британія є ключовими партнерами України, що надають безпрецедентну підтримку від перших днів повномасштабного вторгнення. Залучені кошти будуть спрямовані на підтримку державного бюджету України та відновлення економіки, фінансування першочергових соціальних і гуманітарних видатків держбюджету”, – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Водночас з метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України в межах позики DPL2024 на найближчі роки, з японських коштів угодою про позику DPL передбачена капіталізація відсотків у сумі 99,54 млн доларів США.

Проєкт DPL – це системний проєкт, спрямований на підтримку проведення реформ в Україні, а кошти зараховуються до загального фонду державного бюджету єдиним траншем за результатами виконаних до її підписання завдань.

Головні напрями реформ стосувалися вдосконалення корпоративного управління, стимулювання відновлюваного енергогенерування, впровадження аграрних нот як нового інструменту для отримання фінансування фермерами, зміцнення фінансового сектору через поліпшення доступу бізнесу до фінансування  (за програмою “Доступні кредити 5-7-9”).

Йдеться також про імплементацію митного та податкового досвіду ЄС до українського законодавства, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності замовників у системі електронних закупівель.

Після схвалення позики Радою директорів Світового банку міністр фінансів України Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, Регіон Європи та Східної Азії Аруп Банерджі підписали відповідну угоду про позику.

Очікується, що кошти надійдуть до держбюджету України вже до кінця березня цього року. 

9 травня президент Угорщини Тамаш Шуйок зустрів главу Китаю на території Будайської фортеці у Будапешті під час останньої зупинки першого європейського туру Сі Цзіньпіна за п’ять років.

Міністерство культури та інформаційної політики України отримало від Агенції культурної спадщини Нідерландів кілька тисяч синьо-білих щитів для маркування пам’яток культурної спадщини.

Клірику УПЦ МП, який агітував за приєднання Херсонщини до РФ і розфарбував в’їзну стелу в триколор, повідомлено про підозру.

Голова комітету угорського парламенту у закордонних справах Жолт Немет заявив, що Росія прагне здійснювати контроль над країнами-членами НАТО. Він виступив на конференції угорського атлантичного товариства, де сказав, що якби не членство країни в НАТО — можливо, що їй довелося б разом з Україною захищатися від нападу росіян.

Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.