Світовий банк схвалив використання Prozorro для всіх проєктів, які фінансує в Україні

Джерело: пресслужба Уряду

Світовий банк підтвердив відповідність системи Prozorro своїм правилам, затвердивши використання Prozorro для всіх проєктів, що фінансує в Україні. Результати оцінки, проведеної командою World Bank, свідчать про те, що нова процедура, розроблена ДП “Прозорро” з урахуванням рекомендацій Банку, повністю відповідає стандартам міжнародних донорів для проведення закупівель.

За результатами цієї оцінки, було визнано, що “система електронних закупівель Prozorro може використовуватися в рамках проєктів, що фінансуються Світовим банком, для закупівель товарів та робіт як для національних (до 5 млн євро), так і для міжнародних (від 5 млн євро) тендерних процедур”. 

Згідно з рекомендаціями Світового банку, нова процедура Prozorro надає можливість приймати пропозиції учасників у різних валютах, проводити етапний розгляд пропозицій, вибирати переможця не тільки за ціновими критеріями тощо. 

Зазначають, що незабаром міністерство економіки України та ДП “Прозорро” організують навчання з використання електронної системи закупівель для учасників проєктів Світового банку в Україні.

Зазначають, що розроблена процедура в системі Prozorro відповідає вимогам Світового банку та має можливість гнучко налаштовуватися для відповідності правилам інших міжнародних організацій та донорів.

Спочатку Світовий банк планував використовувати українську систему електронних закупівель лише для проєктів з закупівельним обсягом до 5 млн євро, але після вдосконалень банк рекомендує проводити всі закупівлі для відновлення України через Prozorro.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.