Світовий суд наказав Ізраїлю припинити наступ на Рафах

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 24 травня, судді Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй наказали Ізраїлю негайно припинити військовий напад на місто Рафах на півдні Гази, винісши рішення у справі Південної Африки, яка звинувачує Ізраїль у геноциді.

Зачитуючи рішення, голова Міжнародного суду Наваф Салам сказав, що ситуація в палестинському анклаві погіршилася з того часу, як суд востаннє наказав Ізраїлю вжити заходів для її покращення.

“Держава Ізраїль повинна негайно припинити свій військовий наступ і будь-які інші дії в губернаторстві Рафах, які можуть створити для палестинської групи в Газі умови життя, що можуть призвести до її фізичного знищення”, – сказав він.

За його словами, Ізраїль не пояснив, як він забезпечить безпеку населення під час евакуації з Рафаха або забезпечить їжею, водою, санітарією та ліками 800 000 палестинців, які вже втекли від ізраїльського наступу.

Міжнародний суд наказав Ізраїлю відкрити контрольно-пропускний пункт Рафах між Єгиптом і Газою для пропуску допомоги та надати доступ слідчим і звітувати про прогрес протягом одного місяця.

Наказ ухвалила колегія з 15 міжнародних суддів: 13 проголосували “за” та два – “проти” (це судді з Уганди та Ізраїлю).

Ізраїль неодноразово відкидав висунуті у справі звинувачення в геноциді як безпідставні, стверджуючи в суді, що їх операції в Газі є самообороною і спрямовані проти бойовиків ХАМАС, які напали на Ізраїль 7 жовтня.

Речник ізраїльського уряду заявив напередодні цього рішення, що “жодна сила на землі не зупинить Ізраїль від захисту своїх громадян і переслідування ХАМАС в Газі”.

Британський шеф-кухар, власник ресторанів із зірками Мішлен та ведучий “Пекельної кухні” розповів своїм шанувальникам про те, як ледь уникнув серйозної травми під час аварії на велосипеді в Коннектикуті, опублікувавши великий синець, наголосивши на необхідності застосування шолома.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.