SWIFT має намір розробити нову платформу протягом наступних одного-двох років

Джерело: Reuters

Глобальна банківська мережа обміну повідомленнями SWIFT має намір розробити нову платформу протягом наступних одного-двох років. Компанія прагне інтегрувати зростаючу кількість центральних банків, які працюють над цифровими валютами, в їхню чинну фінансову систему.

Це буде важливим кроком для екосистеми цифрових валют центральних банків, враховуючи значення SWIFT у світовій банківській сфері, і, можливо, буде готовим до моменту запуску перших великих проєктів.

Приблизно 90% центральних банків всього світу досліджують цифрові варіанти своїх національних валют. Більшість з них прагне не відставати від розвитку криптовалют, таких як біткойн, але зазнає технологічних складнощів.

Нік Керіган, керівник відділу інновацій SWIFT, заявив, що їхнє найновіше дослідження, в якому брали участь 38 учасників з центральних банків, комерційних банків і розрахункових платформ, було одним з найбільших глобальних у сфері цифрових валют центральних банків і “токенізованих” активів.

Цей проєкт покликаний забезпечити, щоб цифрові валюти різних країн могли взаємодіяти між собою, навіть якщо вони будуть базуватися на різних технологічних підходах, тим самим мінімізуючи ризики фрагментації платіжної системи.

Крім того, Керіган вказав на прогноз Boston Consulting Group (BCG), згідно з яким до 2030 року активи на суму близько 16 трильйонів доларів можуть бути “токенізовані”, що дасть галузі новий масштаб і можливості для розвитку.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.