Сили оборони просунулися на Бахмутському напрямку – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Збройні сили України просунулися на Бахмутському напрямку та утримують позиції на лівобережжі Херсонської області.
Згідно зі звітом, 3 лютого позиційні бої тривали на лінії Куп’янськ-Кремінна. Зокрема на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та озера Лиман; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки, Крохмального, Табаївки, Новоселівського; на північний захід від Кремінної біля Тернів і Невського; на захід від Кремінної біля Ямполівки; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.
Українським силам також вдалося просунулися на південний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, демонструють, як елементи 85-ї окремої моторизованої бригади російських окупантів завдають ударів по бійцях ЗСУ, які діють у лісистій місцевості на схід від Кліщіївки (на південний захід від Бахмута), яка, за попередніми оцінками ISW, була під контролем загарбників. Це свідчить про те, що українські захисники нещодавно відновили позиції в цьому районі, йдеться в матеріалі.
Окрім цього, позиційні бої тривали поблизу Богданівки, Кліщіївки та на Іванівському напрямку. За словами речника \Східного угруповання військ ЗСУ капітана Іллі Євлаша, російське військове командування перекидає резерви на Бахмутський напрямок для прориву українських рубежів оборони на захід від Бахмута в напрямку Часів Яр.
3 лютого позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що українські підрозділи відбили російські атаки на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки).
Водночас 3 лютого на заході Запорізької області тривали обмежені позиційні бойові дії. Українські та російські джерела заявляли про бої поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Лугівського (на північний схід від Роботиного).
За словами одного з російських військових блогерів, українські сили інтенсивно використовують безпілотники з оглядом від першої особи (FPV) вздовж дороги Очеретувате-Пологи, яка проходить на південний схід від району Роботине, і що це перешкоджає руху росіян уздовж цього маршруту.
Інший блогер заявив, що війська РФ намагаються проводити штурм у Кринках, оскільки ЗСУ повністю контролюють повітряний простір за допомогою безпілотників. Він додав, що постійні тактичні передислокації та переміщення російських підрозділів поблизу Кринок сильно ускладнюють зв’язок між підрозділами, і що війська РФ здебільшого не розуміють намірів командування та їхніх завдань у цьому районі.
Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.