Сили оборони стримують наступ росіян на Роботине – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

На фронті тривають позиційні бої на південний захід від Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, в районі Бахмута, Кринок, і поблизу Кремінної. Сили оборони України стримують штурми росіян біля Роботиного.

За словами українського військового оглядача Костянтина Машовця, російське командування передислокувало підрозділи 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус Балтійського флоту) в район на схід від Іванівки (на схід від Куп’янська) з прикордонних районів Бєлгородської та Брянської областей. Він також розповів, що частини російської 2-ї мотострілецької дивізії безуспішно намагалися просунутися на рубіж Кислівка-Котлярівка (на північний захід від Сватового) з району Табаївка – Крохмальне.

Машовець зазначив, що ворог в районі Табаївка – Крохмальне переорієнтував свої зусилля на просування в бік Піщаного (на захід від Крохмального), а передислокація підрозділів 7-го мотострілецького полку біля Іванівки “прямо” пов’язана з невдачами підрозділів 2-й мотострілецькій дивізії значно просунутися в районі Табаївки.

Окрім того, він розповів, що щонайменше три посилені російські мотострілецькі батальйони діють у першому ешелоні біля Ямполівки, але не змогли просунутися до самої Ямполівки.

Геолокаційні кадри свідчать, що 18 лютого в районі Бахмута тривали обмежені позиційні бойові дії, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було.

Водночас загарбники 18 лютого продовжили зачищення нещодавно захоплених позицій в Авдіївці після того, як РФ оголосила про “завершення захоплення” населеного пункту 17 лютого.

Утім, аналітики ISW стверджують, що ще не спостерігали кадри, які демонструють такі операції з зачистки, але “не мають підстав сумніватися в тому, що російські сили нині зачищають і консолідують позиції, оскільки українські воїни відійшли з населеного пункту протягом останніх двох днів”.

Своєю чергою, речник бригади ЗСУ повідомив, що українські сили все ще контролюють невизначену частину Авдіївки, ймовірно, на околицях населеного пункту. Тоді як речник українського Таврійського угруповання військ Дмитро Ліховий заявив, що ситуація в Авдіївці стабілізувалася, оскільки війська РФ проводять менше штурмів.

В Міністерстві оборони РФ заявляли, що їх війська 17 лютого нібито просунулися вглиб на 8 км і захопили територію в Авдіївці загальною площею майже 32 квадратних кілометри.

Також російські джерела зазначали, що зараз війська РФ намагаються прорвати українську оборону біля Ласточкиного (на захід від Авдіївки) і використовують невеликі групи піхоти для штурму околиць населеного пункту. В Генштабі ЗСУ повідомили, що Сили оборони відбили російські атаки поблизу Ласточкиного.

Згідно зі звітом, противник досягнув незначних підтверджених успіхів у західній частині Запорізької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 лютого, показують, що війська РФ нещодавно просунулися вздовж смуги на північ від Копані (6 км на північний захід від Роботиного).

Російські “воєнкори” також стверджували, що війська РФ просунулися до 1,7 км на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) і до 2 км поблизу самого Роботиного, хоча експерти ISW не спостерігали візуальних доказів цього.

У Східному угрупованні військ ЗСУ 18 лютого заявили, що українські сили 17 лютого відбили атаку РФ у складі “досить великої кількості особового складу” близько 30 одиниць техніки в невстановленому районі на Запорізькому напрямку (ймовірно, поблизу Роботиного), що “відповідає з численними російськими заявами про те, що російські війська відновили наступ на Роботине 17 лютого”, йдеться в публікації.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.