Сили оборони за рік завдали понад 7 тисяч ударів по території РФ – CNN
Джерело: CNN
У 2024 році Україна здійснила понад 7 000 ударів по російській території. Ексклюзивну інформацію журналісти отримали від одного з українських підрозділів БпЛА далекого радіусу дії.
Фари автомобіля прорізають темряву, освітлюючи не тільки частину асфальту, а й одну з найбільш секретних українських збройових систем, яку контролює найтаємніша спецслужба країни. На носі сірої машини яскраво жовтіє емблема сови з розкритими крилами та мечем у лапах – незмінний символ Головного управління розвідки України (ГУР). Двоє пілотів із такими ж шевронами перевіряють готовність у машині, після чого дають сигнал: “Поїхали!”.
Протягом 50 секунд розгортається шалена гонитва, після чого безпілотник AN-196 Liutyi з довжиною у 4 метри і розмахом крил у 7 метрів зникає в нічному небі.
Цей ексклюзивний репортаж CNN відкриває завісу діяльності одного з підрозділів далекобійних БпЛА ГУР, який готується до запуску понад 100 дронів на Росію. Метою атаки стало знищення залізничних вагонів, навантажених іранськими ракетами, на військовому об’єкті в російському селі Котлубань, Волгоградська область.
Зауважується, що підрозділ ГУР регулярно здійснює масовані атаки на російські військові об’єкти, завдяки чому українці переносять війну на російську територію.
З міркувань безпеки місця запуску дронів залишаються нерозголошеними, а підготовка до операції охоплює складне планування та численні заходи безпеки.
За даними ГУР, українські дрони провели вже понад 7 тисяч успішних атак з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Однією з найбільш успішних операцій став нещодавній удар по складу іранських ракет на території Росії.
За словами командира підрозділу ГУР на псевдо Серж, його підрозділ уже здійснив понад 500 далекобійних атак по території Росії. Він розповів CNN про виклики, які стоять перед українськими дронами через потужну систему радіоелектронної боротьби РФ, однак наголосив, що добре сплановані операції дозволяють обходити ці перешкоди.
У вересні 2024 року українські військові успішно знищили склад боєприпасів у Тверській області РФ, де зберігалися ракети “Іскандер”, авіабомби та артилерійські боєприпаси. Тоді як вже у липні удар завдали по нафтопереробному заводу на Чорноморському узбережжі РФ, спричинивши масштабну пожежу.
БпЛА програмують на складні маршрути для обходу ППО, а 30% з них виконують місії-приманки.
І попри те, що російське ППО досі заважає частині атак українських дронів, разом з тим ефективність місій може зрости до 95%, якщо США нарешті дозволять використовувати західне озброєння для здійснення атака вглиб території РФ.
За словами командирів ГУР, ці атаки спрямовані не лише на військові цілі, але й мають на меті показати росіянам, що війна може дістатися їхньої землі, змушуючи задуматися про політичні зміни в Росії.
Читайте також: Путін зніс резиденцію в Сочі через українські дрони
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч російських цілей, серед яких – ворожа техніка, ППО, РЕБ та укріплення.
- Відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.