Символ родинної пам’яті:«Редіс» носить тату з легендарним фінським снайпером «Білою смертю»
Джерело: WAS
На руці командира 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Дениса Прокопенка на псевдо “Редіс” незвичайне татуювання: портрет легендарного фінського снайпера Сімо Гяюгя, відомого як “Біла смерть”.
Як зазначається, для “Редіса” це — символічний зв’язок із власним минулим. Прадід Дениса, карел за походженням, зник безвісти під час Зимової війні, воюючи проти СРСР. Дитинство “Редіса” пройшло під впливом розповідей діда про ті події.
Сімо Гяюгя, знаний як “Біла смерть” – рекордсмен серед снайперів – за 98 днів знищив понад 500 радянських солдатів зі снайперської гвинтівки. У нього був свій спосіб стрільби: він наморожував кучугуру під гвинтівкою, аби сніг не розлітався під час пострілу, тримав сніг у роті, щоб не видихати пару.
Мав важке поранення, переніс 25 операцій. Уникав публічності, але залишився національним героєм Фінляндії. Перед кінцем життя його спитали, чи відчував він докорів сумління через вбивство росіян. Відповідь була: “Я робив те, що було наказано, так добре, як міг. Не було б Фінляндії, якби всі тоді не робили так само, йдеться в повідомленні.

Фото: соцмережі
- Командир 12 бригади НГУ спеціального призначення “Азов”, командир захисників “Азовсталі” Денис Прокопенко на псевдо “Редіс” попередив: якщо найближчим часом не повернути українських військовополонених, то обмінювати скоро не буде кого.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.