Син Євгена Пригожина може стати ватажком оновленої ПВК «Вагнер» – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

ПВК “Вагнер” може перейти в підпорядкування до Росгвардії чи Міноборони РФ, а очолити бойовиків може син Євгена Пригожина Павло.

За словами аналітиків, статус “Вагнера” дотепер залишається незрозумілим, оскільки найманці розкидані по декількох різних країнах.

Утім 29 вересня Володимир Путін зустрівся з колишнім командувачем військової компанії Андрієм Трошевим та заявив, що той буде залучений до формування нових добровольчих загонів, які виконуватимуть бойові завдання, зокрема, в Україні.

Своєю чергою, деякі “вагнерівці” негативно відреагували на цю заяву та почали заявляти, що місце Пригожина має зайняти його 25-річний син Павло. Один з каналів повідомляв, що той нібито веде переговори з Росгвардією про перехід найманців під їх командування.

Водночас джерело, пов’язане з “Вагнером”, поінформувало, що бійцям не доведеться підписувати контракти з російським МО і що ПВК збереже свою назву, символіку, ідеологію, командування, управління та принципи роботи.

Натомість є інформація, що Павло Пригожин перебуває під впливом голови Служби безпеки “Вагнер” Михайла Ватаніна.

При цьому інше джерело 30 вересня повідомило, що голова Росгвардії Віктор Золотов розглядає можливість дозволити бойовикам “Вагнер” приєднатися до Росгвардії як окремому підрозділу.

З огляду на це, за словами аналітиків, ПВК “Вагнер” знову може стати серйозною загрозою.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.