Синоптики попередили про небезпечні метеорологічні явища в Україні: на дорогах ожеледиця

Джерело: Український гідрометеорологічний центр

30 листопада у західних, північних, більшості центральних областей та Харківщині на дорогах прогнозується ожеледиця. Синоптики попередили про “жовтий” рівень небезпечності.

На річках суббасейнів Верхнього та Середнього Дніпра, Десни, Прип’яті, Київському, Канівському та мілководдях Кременчуцького водосховищ очікується поява і подальше посилення льодових явищ у вигляді заберегів, шугоходу до встановлення льодоставу. Можливе формування зажорiв льоду з рiзким коливанням рiвнiв води, – зазначили у повідомленні.

Джерело: Український гідрометеорологічний центр

Своєю чергою, синоптикиня Наталка Діденко попередила киян та мешканців прилеглих районів про зниження температури повітря, що призведе до підмерзання наслідків південного циклону.

Оця вся какабека, що наніс нам південний циклон, скоро почне підмерзати і замерзати… Температура повітря почне знижуватися до -1, до вечора – до -4, до ночі до -6 градусів. Тому уявіть лишень, як буде слизько! Словом, ожеледиця вже починає плести свої інтриги, готується штовхатися, пхатися і підставляти ніжку.

Діденко закликали бути дуже обережними, водіїв – зменшити швидкість, особливо поблизу переходів.

Пішоходам ж синоптикиня порадила обов’язково скористатися зручним неслизьким взуттям, не забути ліхтарик, або тримати підзарядженим телефон.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.