Сирія отримала перші 500 тонн борошна у межах Grain from Ukraine

Джерело: МЗС

Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.

Цього тижня відбулася робоча зустріч під головуванням глави МЗС Андрія Сибіги та міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля з метою координування зусиль задля масштабування Grain from Ukraine.

Під час зустрічі визначили скоординовані кроки для забезпечення майбутніх постачань, зокрема, у Сирію, куди за підтримки “Всесвітньої продовольчої програми” уже надійшла перша партія нашої допомоги – 500 тонн борошна.

Ми масштабуємо ініціативу “Grain from Ukraine” у “Food from Ukraine”, спільно з партнерами розширюючи номенклатуру української продукції та географію постачань. Окремі наші зусилля сьогодні спрямовані на підтримку сирійського народу, який десятиліттям страждав від двох режимів одночасно – Асада і Путіна, – зауважив Сибіга.

Зі свого боку Коваль повідомив, що у межах ініціативи Україна вже відправила соняшникову олію до Мозамбіку. Майже 416 тонн прибудуть на початку лютого. Ще 73,4 тонни олії та 970,5 тонни борошна наприкінці січня будуть у Джибуті. Крім того, 453 тонни соняшникової олії невдовзі відправлять до Танзанії.

У межах Grain from Ukraine за кошти міжнародних партнерів закуповується продукція українських виробників для подолання голоду у світі.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна передала Сирії допомогу у вигляді 500 тонн українського пшеничного борошна.

Довідка. Grain From Ukraine — гуманітарна продовольча програма, офіційно запущена 26 листопада 2022 року, в 90-ті роковини початку Голодомору 1932–1933 років, президентом України Володимиром Зеленським для постачання збіжжя до найбідніших країн Африки.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.