Сирський та Умєров провели телефонну розмову з командувачем ЗС США в Європі

Джерело: Олександр Сирський/Telegram

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський разом з міністром оборони України Рустемом Умєровим в п’ятницю, 23 лютого, провели телефонну розмову з Верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних Сил НАТО в Європі, командувачем Збройних сил США в Європі генералом Крістофером Каволі.

Фото: Головнокомандувач ЗСУ

Сирський проінформував генерала Крістофера Каволі про ситуацію на фронті та пріоритетні потреби ЗСУ.

Також обговорили посилення складових протиповітряної оборони України.

Головнокомандувач ЗСУ подякував генералу Каволі та всім партнерам НАТО за допомогу Україні.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.