Умєров та Сирський обговорили з міністром оборони США постачання боєприпасів для ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров/Facebook  

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Під час розмови генерал Сирський поінформував очільника Міноборони США про поточну ситуацію на передовій.

Зокрема, сторони обговорили спільне розуміння ситуації та план дій.

“У центрі уваги також було постачання боєприпасів. Працюємо над нагальними потребами ЗСУ та довгостроковим плануванням в межах коаліцій спроможностей у форматі “Рамштайн”, – розповів міністр оборони України.

Також під час телефонної розмови Рустем Умєров висловив подяку Ллойду Остіну за його лідерство.

Зазначимо, що у січні міністр борони США Ллойд Остін заявив, що зараз у США закінчилися гроші для допомоги Україні, тож наразі Вашингтон не може постачати Києву ракети та боєприпаси на такому самому рівні, що й рік тому.

“У США закінчилися гроші для допомоги Україні, і ми не в змозі постачати Києву ракети та боєприпаси на тому ж рівні, що й минулого року. Я закликаю цю групу (“Рамштайн” – ред.) ретельніше вивчити можливості, щоб надати Україні більше життєво важливих наземних систем протиповітряної оборони та перехоплювачів”, – наголосив очільник Пентагону.

Своєю чергою, помічниця Остіна з міжнародних справ Селеста Валландер розповіла, що Міноборони України щодня отримує звіти про брак у підрозділах озброєння та боєприпасів.

“Це одна з причин, чому ми зосереджуємось на необхідності отримати відповідь від Конгресу щодо закону, де закладено кошти на допомогу”, – пояснила вона.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.